tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2020

Ty też możesz pomóc - otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

Na www.szlachetnapaczka.pl została opublikowana baza tysięcy historii potrzebujących rodzin, do których w ciągu ostatnich tygodni dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Jak informuje Stowarzyszenie Wiosna, organizator projektu, Szlachetna Paczka jest w tym roku potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. - Pandemia bardzo mocno dotknęła grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane - osoby starsze, schorowane, z niepełnosprawnościami czy ledwo wiążące koniec z końcem. Obserwujemy niestety, że ich sytuacja znacznie się pogorszyła. Dodatkowo w tym roku pomagamy osobom, które, gdyby nie pandemiczna rzeczywistość, nigdy beneficjentami Szlachetnej Paczki by się nie stali. To pokazuje, że ciężka sytuacja może spotkać każdego z nas, warto więc się przyłączyć i podzielić tym co mamy - mówi Natalia Staniewska ze Stowarzyszenia Wiosna.

Historie rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, weryfikują postrzeganie szczęścia. Dla starszej seniorki szczęściem jest to, że nie musi wybierać pomiędzy zakupem jedzenia a zakupem leków. Dla matki z dorosłym niepełnosprawnym dzieckiem, które sama codzienne dźwiga z łóżka na wózek niczym siłaczka, szczęściem jest kiedy jej dziecko prześpi całą noc. Dla samotnej matki z dwójką dzieci, szczęściem jest to, że może kupić dzieciom ciepłe buty na zimę. Takich historii w Szlachetnej Paczce są tysiące.

Darczyńcy zmieniają los potrzebujących, bez ich zaangażowania niesienie pomocy nie jest możliwe. - Co roku włączam się w akcję i nie wyobrażam sobie okresu Świąt Bożego Narodzenia bez przygotowania Szlachetnej Paczki, chociaż nie ukrywam, że w tej edycji będzie mi trudniej z uwagi na osobistą sytuację finansową - deklaruje jeden z darczyńców.

W województwie śląskim w Szlachetnej Paczce działa w 56 rejonach ok. 800 wolontariuszy, którzy planują dotrzeć z pomocą do ponad 3000 rodzin. Ty też możesz pomóc. Wystarczy, że wejdziesz na www.szlachetnapaczka.pl i wybierzesz rodzinę, dla której wspólnie z przyjaciółmi, bliskimi czy znajomymi z pracy przygotujecie paczkę. Baza rodzin startuje 14 listopada, jednak wolontariusze cały czas odwiedzają rodziny, które sukcesywnie będą umieszczanie w bazie również w późniejszym terminie.

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.