tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • 19 listopada 2020

Historyczne zdjęcie: plac ZBOWiD w Starych Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Rynek w Starych Tychach to miejsce bardzo dobrze znane tyszanom i rozpoznawalne pod kątem turystycznym. A jak wyglądał w przeszłości, gdy funkcjonował jako plac ZBOWiD? Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "Historyczne zdjęcia".

Plac ZBOWiD
Plac ZBOWiD · fot. Zygmunt Kubski


W opisie fotografii na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Widok od południa na fragment pierzei zachodniej placu ZBOWiD (obecnego Rynku) oraz kościół św. Marii Magdaleny, zbudowany na wzgórzu w 1782 roku i rozbudowany w latach 1906-1907 oraz w 1929 roku. Przed kościołem znajdował się staw, osuszony w połowie lat 20. XX w. Pozyskaną przestrzeń wykorzystywano jako plac targowy. Wybudowane po 1959 roku budynki mieszkalno-usługowe, wschodniej i zachodniej pierzei, utworzyły rynek o charakterze małomiasteczkowym.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.