tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • 17 listopada 2020

"Paprocany" Pauliny Świst - serial audio z Bołądź i Damięckim

12 listopada ukazała się nowa powieść kryminalna autorki bestsellerów, Pauliny Świst, której akcja toczy się na... tyskich Paprocanach! Tytuł zadebiutował również w aplikacji Empik Go jako serial audio. W role główne wcielili się Olga Bołądź i Grzegorz Damięcki. Losy bohaterów zostaną przedstawione w ponad 6-godzinnej produkcji do słuchania.

Paprocany, Paulina Świst


Paulina Świst powraca z nowym tytułem. Bestsellerowa autorka tym razem zabiera czytelników w okolice Tychów, gdzie przestępczy półświatek przeplata się z erotyką i namiętnością. W role główne w produkcji audio wcielili się Olga Bołądź i Grzegorz Damięcki. Aktorzy wcielający się w role Zofii Bojarskiej oraz Krzysztofa Strzeleckiego po raz pierwszy spotkali się na wspólnym planie produkcji audio. W zawodowy sposób oddali chemię i napięcie między bohaterami kryminału.

„Paprocany” to opowieść, która wpisuje się w autorski styl Świst łączący kryminał z wątkami erotycznymi i humorem. W najnowszej powieści autorki w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha afera. Kilku policjantów miało zgwałcić prostytutkę. Pokrzywdzona jako głównego sprawcę wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego - wzorowego funkcjonariusza i obywatela. Strzelecki, choć stanowczo twierdzi, że jest niewinny, zostaje odesłany na przymusowy urlop. Jedyną osobą, która bez cienia wątpliwości wierzy w jego niewinność jest jego przełożony - Franciszek Próchnicki. Ten ma jednak własne kłopoty. Zaginęła 18-letnia bratanica Zosi Bojarskiej, jego przybranej córki. Choć nastolatka już wcześniej znikała z domu, tym razem wszystko wskazuje na to, że mogła zostać uprowadzona. Próchnicki prosi odsuniętego od służbowych obowiązków policjanta o pomoc. Strzelecki i Zośka rozpoczynają prywatne śledztwo. Tropy prowadzą nad Paprocany - jezioro w Tychach, popularne na Śląsku miejsce wypoczynku.

Paprocany, Paulina Świst
Akcja nowej powieści Pauliny Świst toczy się na Paprocanach · fot. Paulina Świst, Facebook


- Kryminały już nagrywałem, ale pisane przez mężczyzn i teraz hm... to jest nowa jakość dla mnie. Przeczytałem i wiedziałem, że chcę brać w tym udział. Żyjemy w zamknięciu, w ogromnym napięciu. W wielu domach ujawnia się frustracja i wzajemny zawód. Ilość rozstań będzie pewnie gigantyczna. Mam nadzieję, że ta świetna erotyka podziała jak afrodyzjak. Oby! - mówi Grzegorz Damięcki.

Świst po raz kolejny zapewnia czytelnikom wgląd do świata pełnego nielegalnych tajemnic, namiętności oraz niebezpiecznych układów. Jej zawodowe doświadczenie jest wyraźnie wyczuwalne w bardzo realistycznie przedstawionej historii Bojarskiej i Strzeleckiego, która rozgrywa się na tle śląskiego półświatka. Bohaterowie kryminału będą musieli połączyć swoje siły i zmierzyć się z wyzwaniami, które zostały postawione przed ambitną prawniczką i rzetelnym policjantem. Czy uda im się rozwiązać sprawę niesłusznych oskarżeń, które spadły na Krzysztofa? Czy Zofii uda się odnaleźć porwaną bratanicę?

- Gdy Empik Go zaproponował mi stworzenie „Paprocan” w formie produkcji audio, włożyłam na chwilę rozpalony łeb pod wodę, aby uspokoić emocje. Kiedy jednak dowiedziałam się, że w rolę Krzyśka i Zosi wcielą się Grzegorz Damięcki i Olga Bołądź już wiedziałam, że będzie dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałam. Bardziej „charakternych” i pasujących do moich postaci aktorów nie mogłabym wybrać. Mam nadzieję, że słuchając „Paprocan” będziecie się bawić równie dobrze jak ja, kiedy je pisałam - mówi Paulina Świst.

Paulina Świst to pseudonim literacki pisarki urodzonej w 1986 roku w Gliwicach. Z wykształcenia jest prawniczką i prowadzi kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Pełniła i pełni rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po procesy zorganizowanej przestępczości. Dla dobra klientów oraz własnego bezpieczeństwa musi ukrywać się pod pseudonimem. Wszystkie jej książki - „Prokurator”, „Komisarz” „Podejrzany”, „Karuzela”, „Sitwa”, „Przekręt” osiągnęły status bestsellerów.

Paprocany, Paulina Świst

ar / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.