tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 listopada 2020
  • 15 listopada 2020

Jak listopad to Śląskie Motocyklistki! Kalendarz MOTOCYKLLove bezTroski

Trzydzieści pięknych, czynnych motocyklistek; dwadzieścia pięć unikatowych maszyn, to oznacza tylko jedno... niebawem ukaże się kalendarz Śląskich Motocyklistek na rok 2021.Listopad na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń motocyklowych, ponieważ już po raz 5 kobiety z wielkim sercem wydadzą kalendarz. Tym razem pod sztandarem: MOTOCYKLLove bezTroski. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Piąta edycja, kolejny szczytny cel. Pierwszy kalendarz wsparł Oddział noworodkowy w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu. Druga edycja była dedykowana kobietom z chorobą nowotworową leczonym w Szpitalu Miejskim w Tychach. Kolejne wydanie, kolejna pomoc materialna dla silnych kobiet: mam i ich niepełnosprawnych dzieci z Domu Kulejących Aniołów w Piasku k/Pszczyny. Czwartym, szczytnym celem było wsparcie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. Udało nam się zebrać łącznie 150 000 zł, które w całości zostały przekazane na cele charytatywne.

Mimo pandemii motocyklistki nabierają tempa i wydają piąty kalendarz dla Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Śląskie Motocyklistki.

- Ten kalendarz jest czymś wyjątkowym - mówi Katarzyna Pietraszewska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki. - Mimo trwającej pandemii postanowiłyśmy zorganizować koleją edycję. Jest trudniej ponieważ, nie mamy możliwości zorganizowania wernisażu, który otwierałby sprzedaż. W tym roku możemy liczyć jedynie na wsparcie naszej inicjatywy przez media, naszych przyjaciół i wszystkich ludzi o wielkich serduchach. Razem damy radę!

Śląskie Motocyklistki kalendarz 2021


Sesja fotograficzna odbyła się w domu prywatnym i ogrodzie jednej z przyjaciółek stowarzyszenia. Kalendarz został utrzymany w tonacji czarno - białej. Jest wiele wysmakowanej nagości oraz kobiecości połączonej z zamiłowaniem do motocykli.

Czym dla nas jest kalendarz?

- Kalendarz dla mnie to najważniejsza akcja stowarzyszenia. Daje nam dużo radości i uskrzydla na kolejny rok. Nie oczekujemy w zamian nic prócz uśmiechu, bo warto pomagać - komentuje Izabela Piekło, prezes zarządu stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki;

- To nie jest zwykły kawałek papieru - pisze Bożena Dzierżęga, członek stowarzyszenia. - Każda edycja jest dla mnie bardzo ważna, jest to sposób na dzielenie się dobrem i tym co mogę dać z siebie innym;

- Kalendarz to dla mnie forma przekazu, że jestem silna, mam swoją pasję i dzięki niej mogę pomagać. Kalendarz nas jednoczy i pokazuje jak wiele dobrych ludzi nas otacza - Emilia Urbanek, członek stowarzyszenia;

- Kalendarz jest dla mnie połową życia, w który wkładam całe serce i zaangażowanie - wypowiada się Marcela Jaromin- Goraus, członek stowarzyszenia;

- Ta inicjatywa jest wyrazem bezinteresownej chęci pomagania. Łączymy pasję do motocykli i nasze serca nie oczekując niczego w zamian - Karolina Giesko, sekretarz zarządu stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki.

Sprzedaż kalendarza rusza 13 listopada. Będzie go można nabyć w każdym mieście na Śląsku oraz zamówić wysyłkowo. Wszystkie informacje pojawią się 13 listopada na stronie Stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki na Facebooku.

Apel

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, a co za tym idzie brakiem możliwości zorganizowania wernisażu promującego kalendarz, zwracamy się z prośbą o nagłośnienie tej dobrej inicjatywy! Nie bądźmy obojętni, nieśmy dobro dalej.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.