tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 listopada 2020

Szeblanka - fabularyzowany dokument w reżyserii tyszanina

W ramach programu Ministerstwa Kultury „Kultura w sieci” Michał Misza Czorny z Tychów nakręcił fabularyzowany dokument "Szeblanka" o partyzantce wojennej, Irenie Leszczyńskiej - kryptonim Szebla, która w tym roku obchodziła 102. urodziny. Film jest opowieścią o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę.

Szeblanka
fot. materiały prasowe


Dokumentalny fabularyzowany Film Szeblanka w reżyserii tyszanina Michała Miszy Czornego to zapis wspomnień 102-letniej już Szebli, która podczas wojny działała jako partyzant w Sędziszowie Małopolskim, gdzie się urodziła.

W jej postać wcieliła się Aleksandra Grącka-Baczyńska. Wcześniej mogliśmy ją zobaczyć m.in. w filmie „Pociecha” oraz w serialu "Stulecie winnych".

Szeblanka to opowieść o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę, mimo świadomości ceny, jaką można było zapłacić w konsekwencji swoich działań. Swoją premierę miała latem 2020 roku.

Film został zrealizowany dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci” i można go obejrzeć w całości w serwisie YouTube w trzech częściach:

Dokument poleca na Święto Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Zapraszamy na stronę filmu na Facebooku: www.facebook.com/szeblanka

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.