tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2020
  • 9 listopada 2020

MasterChef: Rafał i stek z kalafiora. Tyszanin przechodzi dalej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj

Za nami 10. odcinek programu "MasterChef 9". Emocji nie zabrakło już od początku odcinka - szansę na powrót do programu mieli kucharze, którzy odpadli w trzech poprzednich odcinkach. Zawodnicy zmierzyli się z kuchnią wegańską. Rafał Fidyt był jednym z najlepszych w tej konkurencji i nadal walczy o tytuł mistrza kuchni! W ostatnim odcinku uczestnicy odwzorowywali też autorskie dania zdobywcy gwiazdki Michelin.

Rafał Fidyt
Rafał Fidyt przygotował stek z kalafiora w konkurencji wegańskiej. Był jednym z najlepszych · fot. TVN / materiały prasowe


W czasie, gdy trójka zawodników walczyła o możliwość powrotu, pozostali zawodnicy zmierzyli się z kuchnią wegańską. Rafał zrobił stek z kalafiora, Sylwia postawiła na pierogi w kapustą kiszoną, Kasia zrobiła pieczone bataty, Karolina zdecydowała się na ratatouille, Tomek postawił na kurkowe kaszotto, Tomasz zrobił burgera marchwiowego, Diana zrobiła sernik wegański, Adrian zrobił palonego ziemniaka, Janek postawił na risotto ze szparagami, a Ola przyrządziła wegańskie sakiewki. Najlepiej z zadaniem poradzili sobie Rafał, Diana, Sylwia i Tomek. Z tej czwórki na balkon powędrowali Tomasz i Rafał.

Spośród kucharzy, którzy mieli możliwość powrotu, swoją szansę najlepiej wykorzystała Ola - może znowu walczyć o zwycięstwo.

W drugiej części odcinka zawodnicy poznali Andreę Camastrę - zdobywcę gwiazdki Michelin, który zaprezentował swoje autorskie przepisy na danie główne i deser. Wśród nich pojawiła się nowoczesna kanapka z wołowiną oraz truskawkowy sernik z pomarańczą i czekoladą. Zadaniem uczestników było jak najwierniejsze odtworzenie jednego z tych przepisów oraz zaprezentowanie wariacji na temat drugiego z nich.

Z programu odpadł w 10. odcinku Tomek Grabowski. Nadal kibicujemy Rafałowi!

ar / tychy.info, źródło: TVN

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tyszanie w programie MasterChef

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj