tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2020

Ruszyła przebudowa pumptracka w Parku Suble!

Ruszyła przebudowa pumptracka w Parku Suble. Prace toczą się już od kilku tygodni, ale od wczoraj są widoczne w terenie. Finał przewidziany jest na koniec listopada.

Ruszyła przebudowa pumptracka w Parku Suble!
Ruszyła przebudowa pumptracka w Parku Suble · fot. TZUK


Pierwszy tyski pumptrack w ramach inwestycji miejskiej powstał w Parku Suble w 2016 r. Powstały wtedy dwa tory ziemne z przeznaczeniem dla różnych grup użytkowników: mały - dla początkujących dzieci, m.in. na rowerkach biegowych oraz duży - dla starszych, bardziej zaawansowanych rowerzystów.

- Pumptrack ziemny służył kilka lat, jednakże doświadczenie w administracji tego typu obiektami, sugestie użytkowników, a także próby adaptacji innych terenów parkowych pod tzw. dzikie pumptracki, pokazały, że najwyższy czas na zmianę i przygotowanie propozycji dla rowerzystów, rozwijających swoje umiejętności w stronę skoków - poinformowała we wrześniu Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach

Nowy pumptrack powstanie w innej niż dotychczasowa technologii. Projekt przewiduje nawierzchnię asfaltową i uproszczony kształt - podobny do realizacji VeloProjekt w Cieszynie. Również ważną cechą toru będzie jego profil uwzględniający tzw. stoliki, czyli wzniesienia przystosowane do skoków.

- Wszystkie przewidziane projektem parametry, czyli nawierzchnia, kształt, stoliki zostały tak dobrane, aby umożliwiać nabranie odpowiedniej prędkości i wybicie się w powietrze. Jest to rozwiązanie wypracowane w porozumieniu z użytkownikami toru - dodaje Katarzyna Palka z TZUK.

Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec listopada. Wartość inwestycji wynosi około 160 tys. zł, a jego wykonawcą jest firma VeloProjekt.

BM / tychy.info, źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.