tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2020

Trzycyfrowy numer, który może uratować komuś życie

1 listopada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych.

987 - pod tym właśnie numerem w okresie zimowym będzie można uzyskać informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem całe województwo śląskie. Co istotne, połączenie z numerem 987 będzie całkowicie bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Kto może dzwonić pod ten numer?

Każdy, kto wie, że dana osoba potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym poinformowane. Pracownicy WCZK udzielą dzwoniącemu informacji na temat możliwych form wsparcia, wskażą najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. W minionych sezonach zimowych z infolinii korzystały zarówno osoby bezdomne, bezpośrednio zainteresowane pomocą, jak i osoby postronne, które spotkały osobę bezdomną i chciały pomóc.

W ubiegłym sezonie zimowym służby dyżurne odnotowały 371 interwencji. Plakaty informujące o infolinii WCZK trafiły do: gmin, powiatów, miast na prawach powiatów, KWP, KW PSP, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, PKP oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych.

987

BM / tychy.info, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.