tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2020

10 tyszan otrzymało stypendium dla wybitnych studentów

Po raz kolejny Samorząd Miasta Tychy przyznał stypendia „Quod discis, tibi discis”.

Tychy z lotu ptaka
fot. UM Tychy


Stypendia, co roku na listopadowej sesji Rady Miasta Tychy wręczał osobiście prezydent Tychów Andrzej Dziuba oraz przewodnicząca Rady Miasta Tychy - Barbara Konieczna. Z powodu koronawirusa w tym roku uroczystego wręczenia nie będzie (sesja odbędzie się zdalnie), ale zarówno prezydent, jak i przewodnicząca rady są pod wrażeniem osiągnięć stypendystów.

- To naprawdę niesamowite, że tak młodzi ludzie osiągają takie sukcesy. Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy w mieście tak zdolną młodzież - mówi Barbara Konieczna, przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

- Gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom i życzę im wielu kolejnych sukcesów oraz konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich planów i marzeń - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Stypendia Quod discis tibi dis cis zostały w tym roku przyznane 10 osobom. Otrzymali je: Antkowiak Łukasz, Ejchorst Klaudia, Gońda Alicja, Łuka Marta, Malerczyk Angelika, Pudełko Katarzyna, Pudełko Piotr, Skrzypczyk Natalia, Tyśkiewicz Katarzyna oraz Widlarz Dominika.

Stypendium dla wybitnych studentów miasta Tychy wynosi 1 789,42 zł (wypłacane jest jednorazowo).

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.