tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2020

Zniszczył 11 samochodów i drzwi stacji paliw. Grozi mu do 5 lat więzienia

Tyscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o zniszczenie 11 pojazdów oraz drzwi stacji paliw. Straty wycenione zostały łącznie na 60 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

27-letni wandal zatrzymany
Tyscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o zniszczenie 11 pojazdów oraz drzwi stacji paliw · fot. KMP Tychy


Dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego wandala, który miał niszczyć samochody zaparkowane przy ul. Budowlanych w Tychach. Na miejscu policjanci zauważyli mężczyznę, który właśnie rzucał koszem w drzwi stacji paliw. Mundurowi natychmiast obezwładnili sprawcę, nie dopuszczając do kolejnych zniszczeń. Zatrzymanym okazał się 27-letni mieszkaniec Częstochowy. Łącznie zniszczył on 11 zaparkowanych samochodów oraz drzwi stacji paliw. Wstępnie straty szacowano na około 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna stanął przed prokuratorem, który zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.