tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • 8 listopada 2020

Piotr Pudełko z nagrodą w Konkursie Kompozytorskim Filharmonii

Tyszanin Piotr Pudełko - saksofonista, kompozytor i nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, otrzymał drugą nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. H. M. Góreckiego, który organizowany jest przez Filharmonię Śląską w Katowicach.

Piotr Pudełko jest absolwentem Szkoły Muzycznej w Tychach oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi w MDK1 zespół instrumentalny, jest również akompaniatorem grup teatralnych i zespołów tanecznych. W konkursie Filharmonii zdobył drugie miejsce za utwór "Pater Noster na chór mieszany a cappella".

Nagrodą w konkursie jest premierowe wykonanie utworu w trakcie Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego oraz profesjonalna rejestracja audiowizualna koncertu. Młody kompozytor zaprasza już 4 grudnia do filharmonicznej sali koncertowej na prawykonanie kompozycji.

Loading...


Na tegoroczny konkurs nadesłano 37 kompozycji. Warto podkreślić, że pierwsza nagroda nie została przyznana. Jury obradowało w składzie: Eugeniusz Knapik, Mikołaj Piotr Górecki, Jerzy Kornowicz, Jarosław Wolanin, Adam Wesołowski.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.