tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2020

Jechał S-1 ponad 220 km/h. Wpadł w ręce grupy SPEED

Tyska grupa SPEED, stworzona do walki z piratami drogowymi, zatrzymała kierowcę, który pędził drogą S1 222 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. 26-letni kierujący audi został ukarany mandatem i „zarobił” 12 punktów karnych. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Jechał S-1 ponad 220 km/h. Wpadł w ręce grupy SPEED
Jechał S-1 ponad 220 km/h. Wpadł w ręce grupy SPEED · fot. KPP Pszczyna


Bardzo dużo mówi się o tym, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Niesetny nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. 26-letni kierujący audi pędził lewym pasem ruchu po drodze S1, mając na liczniku ponad 222 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać maksymalnie 120 km/h. Jego szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja mundurowych. Mężczyzna za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat oraz 12 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu rogowego. Policjanci grupy SPEED nadal będą surowo karali kierowców, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.