Wiadomości

  • 20 września 2015
  • 12 listopada 2015
  • wyświetleń: 2154

Historyczna wystawa w Muzeum

Za nami:

"Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci" to unikatowa wystawa przełamująca tematu tabu, jakim nadal jest służba w Wehramchcie mieszkańców Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur.

Ci, którzy przeżyli wojnę, wracali do swych domów, rodzin, zachowując nierzadko dla siebie wspomnienia z lat służby w wojsku niemieckim. Zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej, temat ten był zakazany. Dzięki zdjęciom, dokumentom, a także nagraniom dźwiękowym zwiedzający będą mogli poznać historię tych, którzy przymusowo wcieleni do Wehrmachtu, walczyli podczas drugiej wojny światowej po stronie niemieckiej.

Wystawę będzie można zwiedzać od 30 września (wernisaż) do 14 listopada w Starym Magistracie przy Placu Wolności 1.

Organizatorzy wystawy: Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Stowarzyszenie Genius Loci - Duch Miejsca. Projekt powstał dzięki: Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu/ Konsulat RFN w Opolu Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej jest finansowane przez Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów na mocy uchwały Niemieckiego Bundestagu.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj