tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2020

MasterChef: tyszanin Rafał Fidyt w najlepszej siódemce!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj

W dziewiątym odcinku jurorzy sprawdzili, jak zawodnicy radzą sobie w ciemnej spiżarni - w totalnych ciemnościach, działając w parach, musieli dobrać składniki do potrawy zainspirowanej osobowością wybranego jurora. Potem zmierzyli się z czekoladową kulą - bardzo wymagającym deserem - konstrukcją.

Rafał Fidyt
Rafał Fidyt w programie MasterChef · fot. TVN / materiały prasowe


W pierwszej konkurencji Sylwia i Rafał przygotowali strogonowa inspirowanego Magdą Gessler. Mięso podane zostało z kurkami, zapiekaną kapustą z parmezanem i mizerią. - Dla mnie zaskakująca i przepyszna jest kapusta - stwierdziła Magda Gessler po degustacji.

Karolina i Kasia podały zawinięte w cukinię grzybowe kaszotto z mozarellą, które miało przypominać Anię Starmach. Danie Diany i Adriana to filet z łososia po azjatycku - niepowtarzalny jak Michel Moran. Podobną inspirację mieli Tomek i Tomasz, którzy przygotowali filet z suma z plackiem z cukinii. Zdaniem jurorów najlepiej swojego jurora - inspirację odwzorowały Karolina i Kasia, które z automatu przeszły do kolejnego odcinka.

Drugim zadaniem było przygotowanie czekoladowej kuli - deseru, z którym mierzyły się dzieci w MasterChefie Juniorze. Do przygotowania była czekoladowa konstrukcja, która miała otworzyć się niczym kwiat pod wpływem ciepłego sosu.

W 9. odcinku odpadł Adrian Purzycki. Nadal kibicujemy Rafałowi Fidytowi!

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tyszanie w programie MasterChef

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tyszanie w programie MasterChef" podaj