tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2020
  • 1 listopada 2020

Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach!

W środowe popołudnie odbyły się pierwsze zajęcia nowego projektu europejskiej federacji piłkarskiej UEFA i Polskiego Związku Piłki Nożnej dla najmłodszych dziewczynek. To wyjątkowa okazja, by poznając świat bajek Disney rozpocząć swoją przygodę z piłką. Program dla uczestniczek z Tychów i okolic realizuje Polonia Tychy oraz Przedszkole Artystyczno-Sportowe „SportArt” i GKS Tychy.

Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach - 2020 · fot. Emilia Roj / Osawoku Fotografia


UEFA Playmakers to program UEFY oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzony we współpracy z wytwórnią Disney. Pilotażowo został wprowadzony w siedmiu krajach - w Szkocji, Rumunii, Serbii, Austrii, Belgii, Norwegii i w Polsce. Jego celem jest bezpiecznie i przyjemnie wprowadzić dziewczęta w tajniki piłki nożnej poprzez ruch, zabawę i magię opowiadania historii firmy Disney.

Zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 5-8 lat. Łącznie trwać będą trzy lata, a prowadzone są w sześciomiesięcznych modułach, po 10 treningów każdy. Udział w nich jest bezpłatny.

- Wiele dziewczynek nie wie na początku czy w ogóle chce grać w piłkę. Chcą się bawić, poznawać inne osoby, brać udział w przygodzie. Dzięki tym zajęciom możemy dotrzeć do wielu dziewczynek, które jeszcze nie grają w piłkę i pokazać im, że to bardzo fajne zajęcie - mówi Dawid Kołodziejczyk, koordynator projektu w Tychach.

Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach - 2020
Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach · fot. Emilia Roj / Osawoku Fotografia


Z wdrożenia projektu cieszy się również Nina Patalon, Koordynatorka Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet PZPN. Jak mówi, inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju kobiecej piłki, na której bardzo zależy związkowi. - To w tej chwili jedna z najważniejszych inicjatyw UEFA. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako jeden z pierwszych krajów w Europie do rozpoczęcia pilotażowego programu. Nie tylko jego uczestniczki, ale także rodzice będą mogli przekonać się, że piłka nożna to wspaniały sport przeznaczony dla każdego. W całej Polsce, rocznie około 1800 dziewczynek będzie mogło aktywnie i ciekawe spędzić czas wolny oraz przy okazji zainspirować się futbolem.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o 16:30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach (ul. Edukacji 21). Rodzice chętnej zawodniczki muszą wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego organizatorzy skontaktują się i zaproszą na zajęcia. Formularz znajduje się TUTAJ.

Więcej o programie przeczytasz na stronie www.uefa.com/playmakers/pl/.

Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach
Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach

BM / tychy.info
źródło: KKS Polonia Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.