tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 października 2020

Spawarki czy obrotnice? Sprawdź co wybrać, aby maksymalnie usprawnić spawanie

Materiał partnera:

Trwałe połączenie ze sobą dwóch, a czasem nawet i kilku, elementów metalowych to bez dwóch zdań jedna z najpopularniejszych czynności, jaką wykonują niemal wszystkie zakłady produkcyjne. W tym artykule przedstawiamy dwie najczęściej stosowane praktyki spawania. Zobacz, która z nich będzie bardziej efektywniejsza i pomoże Ci stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo.

Spawarki czy obrotnice? Sprawdź co wybrać, aby maksymalnie usprawnić spawanie


Podstawowymi maszynami spawalniczymi są spawarki. Przedstawiamy ich rodzaje
Tradycyjne spawarki znane są już od wielu lat. Ich nieco bardziej nowoczesne wersje są obecnie mocno zróżnicowane pod względem konstrukcyjnym czy technologicznym. Spawarki elektrodowe łączą fragmenty metalu za pomocą specjalnej elektrody wolframowej. Stosuje się je w przypadku ręcznej bądź nawet automatycznej pracy. Wśród najpopularniejszych rozwiązań należy wymienić również spawarki transformatorowe. W tym wypadku proces spawania opiera się o nadtopienie wynikające z bardzo wysokiej temperatury. Ich cechą charakterystyczną jest niska cena, łatwa obsługa oraz praktycznie znikomy stopień awaryjności. To ważne czynniki, zwłaszcza w nico mniejszych przedsiębiorstwach. Do grupy tradycyjnych spawarek zaliczamy także plazmowe i światłowodowe maszyny. Te przeważnie stosuje się do łączenia kabli w elektronice.


Krok ku nowoczesności. Obrotniki spawalnicze powinny znaleźć się w Twoim biznesieSpawanie, podobnie jak pozostałe czynności produkcyjne w polskich przedsiębiorstwach, w ostatnich latach przeszły ogromną metamorfozę, podczas której maksymalnie został zmniejszony udział człowieka w trakcie poszczególnych etapów pracy. Stosowanie nowoczesnych maszyn, takich jak obrotnik spawalniczy, pozwala zdecydowanie przyśpieszyć cały proces. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osoba wykonująca spawanie będzie mogła zmienić położenie elementu w zaledwie ułamek sekundy. Wpływa to chociażby na wygodę pracownika oraz finalny czas wykonywania spawania komponentów. Proponowany przez przedsiębiorstwo HAK obrotnik zmniejsza koszty produkcji oraz zauważalnie podwyższa jakość wykonywanej pracy. Tego typu urządzenia przydatne są w rozmaitych zakładach produkcyjnych. Zdają swój egzamin podczas spawania dużych elementów, takich jak zbiorniki czy okręty.