tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2020

Tyskie przychodnie otrzymały maski, przyłbice i płyny do dezynfekcji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

33 działające w Tychach punkty POZ zostały wyposażone w środki ochrony m.in. maseczki, płyny do dezynfekcji, przyłbice i rękawiczki. Środki zostały przekazane przez Wojewodę Śląskiego, a kilka dni temu dostarczyła je przychodniom Straż Miejska w Tychach.

Pomoc dla tyskich przychodni
Pomoc dla tyskich przychodni · fot. UM Tychy


W sumie do tyskich przychodni trafiło 33 tys. trójwarstwowych maseczek, 660 masek ochronnych, 330 przyłbic, 165 gogli ochronnych, 16,5 tys. rękawiczek ochronnych, 330 fartuchów, 66 sztuk 5-litrowych płynów do dezynfekcji, a także termometry i pulsoksymetry.

W środki ochrony wyposażono m.in. Przychodnie Lekarską „San-Med", „Przychodnia Nr 4" Sp. z o.o., "T-MED" S.C. Centrum Medyczne, "ULTRA-MED-STREFA", spółkę "Zespół Lekarzy Rodzinnych" na ulicy Hutniczej, „ARKAMEDIC” Sp. z o.o., Centrum Diagnostyczne "ASPER", Centrum Medyczne "Hipokrates" Sp. z o.o., Centrum Medyczne "Żwaków", „LUX MED”, „NEUCA MED.” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDICO”, „VITA MED”, „OPTIMA”, Przychodnia Rejonowa Numer 3 "Eskulap", „REAMED”, Szpital Miejski w Tychach.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj