tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2020
  • 5 stycznia 2021

W Tychach stanie maszt - oddano 124% wymaganych głosów

Ostatniego dnia roku 2020 zakończono głosowanie w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy oddali odpowiednią ilość głosów. Tychy zakwalifikowały się do programu i otrzymają swój maszt!

Premier zainaugurował w Tychach projekt „Pod biało-czerwoną” - 25.08.2020 · fot. BM / tychy.info


By wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia - w przypadku Tychów potrzebne było 1000 głosów. Plebiscyt trwał do 31 grudnia w formie online.

Zagłosowało 1245 mieszkańców Tychów, co dało 124 procent wymaganych głosów.

Projekt „Pod biało-czerwoną” powstał, by zjednoczyć kraj i jego mieszkańców. - Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami - piszą pomysłodawcy.

Więcej informacji na stronie projektu.

Przypominamy, że 25 sierpnia Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził nasze miasto. Przed pomnikiem Niepodległości zainaugurował program „Pod biało-czerwoną”. Pisaliśmy o tym tutaj.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.