tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2015
  • 10 września 2015

Marzenie 6-letniego Franka spełnione

Przejażdżka na drabinie strażackiej i piękne widoki, wozy strażackie na wyciągnięcie ręki, możliwość siedzenia za sterami wozu gaśniczego, czy zwiedzanie komendy od środka. Franek 6-letni tyszanin zapamięta na długo.

6-letni Franek w straży pożarnej


To właśnie dzięki inicjatywie Arkadiusza Króla, któremu pomogli Michał Kasperczyk i Patrycja Kosowska-Pawłowicz udało się spełnić marzenie chorego Franka. Malutki tyszanin marzył o wizycie w jednostce straży pożarnej chciał zobaczyć wozy strażackie z bliska, dotknąć, usiąść za kierownicą. Dzięki uprzejmości Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Tychach Kazimierza Utraty udało się to zrealizować w minioną sobotę, 5 września. Gdyby strażacy nie wystarczyli w gotowości zjawili się również tyscy Policjanci, którzy zaprezentowali swój sprzęt w tym m.in. kamizelki kuloodporne.

Na zakończenie wycieczki dzielny Franek w prezencie otrzymał maskotkę strażaka, która będzie przypominała mu o tej niecodziennej wizycie.

Spełnione marzenie to jednak nie wszystko. Franek potrzebuje również Państwa pomocy. Franek jest dzieckiem z ciężkim upośledzeniem, wadą genetyczną, gładkomózgowiem, padaczką, niepełnosprawnością narządu wzroku i wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Każda najmniejsza wpłata umożliwi Frankowi dalsze leczenie i rehabilitacje. Osoby, które chcą pomóc Frankowi proszone są o wpłaty na konto:

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym dla Franciszka Pastuła
Nr KRS 0000018926
ING Bank Śląski: 28 1050 1243 1000 0022 6024 6216
W tytule wpisując: Dla Franciszka Pastuła na leczenie i rehabilitację.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.