tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • 20 października 2020

Nauczanie hybrydowe i koronawirus w tyskich szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Od poniedziałku szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie (m.in. Tychy) przechodzą na nauczanie hybrydowe - lekcje odbywają się częściowo w placówkach, częściowo w domu - zdalnie. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów. Przedstawiamy również aktualną sytuację epidemiologiczną w tyskich placówkach oświatowych. W całości na nauczanie zdalne przeszła Szkoła Podstawowa nr 17.

Technikum nr 2 w Tychach
Technikum nr 2 w Tychach tak jak 8 pozostałych szkół średnich w naszym mieście uczy się w trybie hybrydowym · fot. https://zs2.tychy.pl


Do trzech działających w mieście Liceów Ogólnokształcących chodzi ponad 1930 uczniów, do pozostałych szkół: techników, szkół branżowych blisko 2500 tysiąca.

- Ciągłe zmiany w trybie nauczania to bez wątpienia duże wyzwanie dla dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczniów. W tych trudnych czasach wszyscy musimy się jednak z tymi zmianami zmierzyć. Cały czas będziemy analizować sytuację epidemiologiczną w placówkach oświatowych i na bieżąco, jeśli zajdzie taka potrzeba podejmować kolejne decyzje organizacyjne - mówi Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

W pierwszym tygodniu nauczania hybrydowego (19-23.10) uczniowie klas II (9 oddziałów) w I LO będą chodzili na lekcję tak jak do tej pory. Klasy I i III będą uczyły się zdalnie. W kolejnym tygodniu (26-30.10) będzie odwrotnie tzn. w zajęciach stacjonarnych będą brali udział uczniowie klas I i III, a klasy drugie będą uczyły się zdalnie.

W II LO stacjonarnie w tym tygodniu uczą się dwie klasy pierwsze oraz po jednej klasie drugiej i trzeciej. Zdalnie : klasy I b i I d oraz jedna klasa II. W kolejnym tygodniu zastąpi zmiana - ci, którzy uczyli się stacjonarnie przejdą na tryb zdalny i odwrotnie.

W III LO do 23 października stacjonarnie uczy się jedna z klas II i klasa III, a zdalnie klasa I i II. Od 26 października nastąpi zamiana.

Do końca tygodnia stacjonarnie będzie się uczyła młodzież w ZS nr 1 (klasy I LO i klasa I technikum, klasy I, II, II Mistrzostwa Sportowego (w LO), klasy III LO oraz III i IV LO i Technikum, zdalnie : dwie klasy II w LO oraz klasy II technikum. W kolejnym tygodniu odwrotnie. W Technikum nr 2 stacjonarnie w tym tygodniu uczą się klasy I i IV, zdalnie II i III. W kolejnym tygodniu nastąpi zamiana: w domu zostają klasy II i III.

W ZS nr 4 do szkoły przychodzą uczniowie klasy I oraz dwóch II klas. Na nauce zdalnej zostają uczniowie kolejnych dwóch II klas oraz uczniowie klasy III i IV. Od 26 października dwie klasy II oraz klasy III i IV przychodzą do szkoły, pozostali uczą się zdalnie.

W ZS nr 5 lekcje stacjonarnie mają uczniowie klasy I, III, klasy IV technikum budowlanego oraz klasy I i III szkoły branżowej . Zdalnie uczą się II klasy. W kolejnym tygodniu do szkoły idą uczniowie klasy II technikum i „branżówki" oraz klasy IV technikum. Zdalnie - klasy I i III.

W ZS nr 6 od 20.10 w stacjonarnych zajęciach uczestniczą klasy I, dwie klasy II, klasy IV technikum oraz klasy I i II szkoły branżowej. Zdalnie pozostałe klasy II oraz klasy III technikum i szkoły branżowej. Od 26 października do szkół przychodzą uczniowie klas II, III i IV technikum oraz klasy III „branżówki", zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas I i II klas technikum i szkoły branżowej.

W ZS nr 7 do szkoły w tym tygodniu przychodzą uczniowie niektórych klas I i II technikum oraz klas branżowych, a zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas II oraz klasy III technikum. W kolejnym tygodniu uczniowie się zamienią- ci, którzy uczyli się zdalnie pójdą do szkoły, a młodzież, która miała lekcję stacjonarne przejdzie w tryb zdalny.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w tyskich szkołach


Dane Urzędu Miasta na dzień: 20 października, godz.12.00

  • Ilość szkół/placówek oświatowych, w których jest nauczanie hybrydowe: 14,
  • Ilość oddziałów objętych nauczaniem zdalnym w szkołach/placówkach oświatowych o nauczaniu hybrydowym: 99,
  • Ilość szkół/placówek oświatowych objętych w całości nauczaniem zdalnym: 1 (SP 17),
  • Liczba nauczycieli zarażonych COVID 19: 35 nauczycieli,
  • Liczba zarażonych uczniów: 14,
  • Liczba nauczycieli na kwarantannie: 51 nauczycieli,
  • Liczba pracowników administracji i obsługi zarażonych COVID 19: 10 pracowników,
  • Liczba pracowników administracji i obsługi na kwarantannie: 18 pracowników.


Sytuacja w placówkach jest dynamiczna. Co kilka dni będziemy publikować nowe zestawienia.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj