tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 października 2020
  • 17 października 2020

ZS nr 6 i SP nr 21 to pierwsze szkoły w Tychach na zdalnym nauczaniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Zespół Szkół nr 6 to pierwsza szkoła w Tychach, która przeszła w całości na zdalne nauczanie. Taki stan rzeczy potrwa w placówce od 13 do 19 października. Od czwartku, 15 października na odległość uczą się także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.

ZS nr 6
ZS nr 6 · fot. JZ / tychy.info


- Taką decyzję podjęto głównie z powodu znacznej liczby nauczycieli objętych przymusową izolacją - na dzień 15 października jest to 26 nauczycieli - informuje zastępca dyrektora MCO, Iwona Dańczura.

Zdalnie uczą się wszystkie oddziały - 6 klas szkoły branżowej i 19 klas technikum. Zaznaczyć jednak trzeba, że nie wszystkie oddziały są objęte kwarantanną przez Sanepid. Na obowiązkowej izolacji przebywają jedynie 3 klasy i 2 grupy.

Od 15 października również cała Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach przeszła na zdalne nauczanie, które potrwa w placówce do 19 października. Na odległość będzie uczyć się wszystkie 14 klas. Już wcześniej 7 klas nauczania początkowego zostało objętych kwarantanną na okres od 12 do 16 października.

Zdalne nauczanie wprowadzono w SP nr 21 na skutek zakażenia koronawirusem jednej ze sprzątaczek. Konieczne było objęcie kwarantanną pozostałych pracowników sprzątających. W tej sytuacji dyrektor placówki, nie będąc w stanie zapewnić bezpieczeństwa sanitarnego w szkole, podjął decyzję o przejściu uczniów i kadry nauczycielskiej w tryb zdalnego nauczania - taką informację przekazała portalowi tychy.info dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj