tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 października 2020

Kto powinien zmienić swój stary materac na innowacyjny materac antyalergiczny Hilding?

Materiał partnera:

Dowiedz się, w jakich przypadkach warto zmienić swój stary materac i dlaczego najlepiej zainwestować właśnie w materac antyalergiczny.

Kto powinien zmienić swój stary materac na innowacyjny materac antyalergiczny Hilding?


1. Gdy w nocy budzisz się z kaszlemByć może, zwłaszcza jeśli cierpisz na astmę, w Twoim materacu zgromadziła się wilgoć i rozwinęły bakterie lub roztocza, które wywołują napady kaszlu. Sygnałem świadczącym o tym, że tak się właśnie stało, może być też zmiana zapachu materaca. Nowoczesne materace dla alergików grupy Hilding Anders mają kilka warstw pianek, co gwarantuje bardzo dobrą cyrkulację powietrza w ich wnętrzu. To z kolei utrudnia gromadzenie się w nich wilgoci, która sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Więcej o tym typie materaca i dlaczego warto się na niego zdecydować przeczytasz tutaj: https://sleepinghouse.pl/artykul/czym-jest-materac-antyalergiczny.


2. Gdy masz alergie skórneMaterace antyalergiczne Hilding są stworzone z materiałów, które nie uczulają. Mają one w składzie na przykład piankę lateksową, która nie alergizuje, a do tego zapewnia świetną wentylację w materacu. Więcej o materacach piankowych przeczytasz tutaj: https://www.zdrowykregoslup.pl/materac-piankowy-czym-charakteryzuja-sie-materace-z-pianki. W materacach antyalergicznych znajdziesz jednak też inne bardzo ważne elementy zwiększające ich bezpieczeństwo. Materac Hilding Melody ma na przykład pokrowiec Italiano, który również ma właściwości antyalergiczne. Chroni więc wnętrze materaca przed rozwojem roztoczy, ale także odciąga wilgoć ze skóry.


3. Gdy wybierasz materac dla dzieckaNajzdrowszy materac dla dzieci to ten antyalergiczny. Taki materac jest stworzony całkowicie z elementów bezpiecznych dla skóry dziecka. Nie podrażnia jej i nie wywołuje alergii. Do tego w jego wnętrzu nie rozwijają się mikroorganizmy mogące negatywnie wpływać na układ oddechowy dziecka. Takie materace są polecane też dzieciom, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Ofertę takich materacy znajdziesz między innymi tutaj: https://sleepinghouse.pl/producenci/9-janpol.

gdy-wybierasz-materac-dla-dziecka


4. Gdy zależy Ci na trwałym materacuNa taki materac nie musisz się decydować tylko wtedy, gdy masz problemy z alergią. Warto rozważyć go też z innego powodu. Materac antyalergiczny, jak już zostało wspomniane wcześniej, gwarantuje bardzo dobrą wentylację pomiędzy warstwami pianek i zapobiega gromadzeniu się wilgoci w poszczególnych jego punktach. Dzięki temu na dłużej zatrzymuje on swój pierwotny kształt i właściwości. Jeśli zainwestujesz w taki materac, posłuży Ci on więc na dłużej. Aby tak było, zwróć też uwagę na inne aspekty materaca. Dobrze, aby znajdujący się na nim pokrowiec był zdejmowany oraz łatwy w praniu. Warto, aby miał też inne dodatki ograniczające rozwój mikroorganizmów, takie jak na przykład probiotyki, dodatek jonów srebra czy działające bakteriobójczo taśmy 3D, którymi obszywa się pokrowce. Aby mieć pewność, że materac będzie miał najwyższą higienę oraz żywotność, wybierz materac dwustronny. Zmieniając stronę na której śpisz co kilka miesięcy, także zwiększasz trwałość materaca.

* Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem.

W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.