tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2020

Policjanci kontrolowali pojazdy. W ich ręce wpadł poszukiwany przez sąd

Tyscy policjanci przeprowadzili dwudniowe działania "Truck & Bus". Mundurowi skontrolowali łącznie 99 pojazdów. Podczas wykonywanych czynności policjanci zwracali także uwagę na przestrzeganie nowych przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa. W ten sposób wpadł 45-letni mężczyzna poszukiwany przez katowicki sąd, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Podczas dwudniowych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. Mundurowi łącznie skontrolowali 99 pojazdów, w tym 55 samochodów ciężarowych i 9 autobusów. Policjanci ujawnili nieprawidłowy stan techniczny trzech pojazdów oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, nie dopuszczając pojazdów do dalszej jazdy.

Stróże prawa zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązujących od 10 października na terenie Polski nowych przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa. W związku z tym policjanci sprawdzali także, czy kierujący oraz pasażerowie przestrzegają wydanych obostrzeń. Mundurowi ujawnili 10 przypadków lekceważenia przepisu zakrywania ust i nosa. Wśród nich był 45-letni mężczyzna, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie, jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.