Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 15 czerwca 2020

Kanadyjczyk Jason Seed nowym zawodnikiem Mistrzów Polski

Nowym zawodnikiem GKS Tychy został Kanadyjczyk Jason Seed. To oznacza solidne wzmocnienie defensywy Mistrzów Polski. Kontrakt z 28-letnim obrońcą będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.

Jason Seed
Jason Seed nowym obrońcą tyskiej drużyny hokejowej · fot. GKS Tychy


Jason Seed urodził się w Ottawie, ale posiada również włoskie obywatelstwo. Większość swojej kariery spędził w kanadyjskich ligach CJHL, QMJHL i USports. Trzy lata temu postanowił spróbował swoich sił w Europie. Przez dwa sezony reprezentował barwy drugoligowego, francuskiego Briancon z którym wygrał ligę (59 spotkań, 13G + 28A). Ostatni sezon spędził w Podhalu Nowy Targ. W 48 spotkaniach zdobył 4 bramki i zanotował 18 asyst.

- Naszym celem było znalezienie silnego i pewnego obrońcy. To zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, który w poprzednim sezonie sprawdził się w Podhalu Nowy Targ. Jason jest nie tylko mocnym punktem zespołu w obronie, ale potrafi również regularnie punktować. W tej chwili mamy już w kadrze ośmiu obrońców i temat formacji defensywnej jest w zasadzie zamknięty - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyskiego Sportu S.A.

ar / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.