Sport

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 1655

[WIDEO] Rozpoczął się drugi tydzień przygotowań piłkarzy GKS Tychy

W poniedziałek, 18 maja rozpoczął się drugi tydzień pełnego mikrocyklu treningowego po wznowieniu przygotowań do restartu Fortuna 1 Liga.

Zawodnicy pracują nie tylko z piłkami, ale sporo czasu poświęcają również motoryce. Drzwi siłowni są zamknięte, dlatego podopieczni Ryszarda Komornickiego część sprzętu wykorzystują właśnie na boisku. W ruch idą sanki, sztangi czy inne elementy na których piłkarze jeszcze dwa miesiące temu pracowali w klubie.

Rozpoczął się drugi tydzień przygotowań piłkarzy GKS Tychy
Rozpoczął się drugi tydzień przygotowań piłkarzy GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


- Zajęcia przypominają typowy mikrocykl treningowy przed meczami, ale jest naprawdę bardzo intensywny. Czasu jest bardzo mało, ale musimy mieć w świadomości, że będzie wiele spotkań co 2-3 dni i później nie będzie już okresu przygotowawczego przed wznowieniem nowego sezonu. Musimy być przygotowani nie tylko na teraz, ale również na najbliższe miesiące. Pracujemy bardzo ciężko, ale to jest nasz obowiązek. Nie będę również ukrywał, że treningi, które w trakcie pandemii każdy z nas wykonywał w domu czy lesie miały duże znaczenie i zaprocentują na ligowych boiskach - mówi Bartosz Szeliga, obrońca GKS Tychy.W ubiegłym tygodniu na murawie Stadionu Miejskiego tyszanie rozegrali dwie gry wewnętrzne. „Królem strzelców” tygodnia treningowego został Michał Staniucha, który zdobył trzy bramki i zanotował jedną asystę.- Wiemy doskonale, że nie mamy możliwości rozgrywania sparingów, dlatego rywalizujemy w grach wewnętrznych. Każdy zawodnik, który z nami trenuje ma szansę wybiec w pierwszym składzie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Podstawą dobrej gry drużyny jest rywalizacja i z przyjemnością obserwuję jak zawodnicy na każdym treningu chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Na tym etapie przygotowań każdy trening czy gierka przynoszą ważne informacje - dodaje Ryszard Komornicki, trener GKS Tychy.

Piłkarze GKS Tychy trenować będą do soboty. Niedziela będzie dniem wolnym, a od poniedziałku tyszanie rozpoczną kolejny mikrocykl treningowy.

mp / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.