Reklama

Sport

  • 19 marca 2015
  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 905

W niedzielę XXIII Perła Paprocan

Za nami:

Tyskie Stowarzyszenie Sportowe zaprasza w niedzielę, 22 marca na XXIII Perłę Paprocan. Impreza, organizowana przy współudziale MOSiR, odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany. Start o godzinie 10.00.

Bieg Perła Paprocan to próba połączenia zawodów z treningiem biegowym na dowolnym dystansie. Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły po wytyczonej pętli o długości 7 km (dookoła tyskiego jeziora Paprocany) i mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności - aż po maraton (42,195 km). Uczestnicy uprawiający nordic walking mają do wyboru dystanse od około 7 km do półmaratonu (trzy okrążenia wokół jeziora).

biegacze, perła paprocan
XXII Perła Paprocan. · fot. Piotr Botor/www.perlapaprocan.pl


Osoby, które pokonają minimum półmaraton, otrzymają medale pamiątkowe. W naszym zamierzeniu bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu i bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy - czytamy na stronie organizatora.

Podczas XXIII Perły Paprocan zawodnicy pobiegną dla pięciomiesięcznej Julki Grobel, która urodziła się z jednokomorowym sercem, niedomykalnością aorty oraz heterotaksją. Lekarze w Polsce nie podejmą się operacji Julki, dlatego operacja odbędzie się w Niemczech. Koszt to 150 tysięcy złotych. Podczas biegu odbędzie się kwesta na ten cel oraz licytacja rzeczy przekazanych przez znanych sportowców. Będą to: rakiety Agnieszki i Urszuli Radwańskich, koszulka Mariusza Czerkawskiego oraz wiosło Karoliny Nai.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.