Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 9 października 2019

Pierwszy rower elektryczny przyjechał do tyskiego magistratu

Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu. Kolejnych 8 sztuk trafi do Tychów do końca roku. 2 z nich zostaną przekazane do TZUK, 3 do Straży Miejskiej, 1 do MOSiR-u, a 3 pozostałe zostaną do dyspozycji tyskich urzędników.

Pierwszy rower elektryczny przyjechał do tyskiego magistratu · fot. Kamil Peszat / Twoje Tychy


Program „Rowerem lub na kole” realizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. - Chcemy promować zrównoważoną mobilność miejską i pokazywać, że rower to świetny środek transportu do odbywania także podróży służbowych. Zmiany zaczynamy od siebie - mówi Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.

Rower, zwłaszcza ten ze wspomaganiem elektrycznym, okazuje się bezkonkurencyjny, gdy mówimy o odległościach do 5 km. Celem Metropolii jest jednak uruchomienie największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. Do 2022 roku na pilotaż elektrycznego roweru metropolitalnego GZM przeznaczy ok. 20 mln zł.

Liczba rowerów, które zostały przyznane poszczególnym gminom w ramach projektu "Rowerem lub na kole", realizowanego przez Metropolię, uzależniona była m.in. od liczby mieszkańców oraz od obecności na ich terenie służb mundurowych: policji i straży miejskiej.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.