Sport

• 31 marca 2019
  • wyświetleń: 4431

[ZDJĘCIA] GKS Tychy zagra ponownie o Mistrzostwo Polski!

W spotkaniu decydującym o awansie do finału Polskiej Hokej Ligi tyszanie pewnie pokonali Podhale Nowy Targ 7:1. O losach spotkania zadecydowała w zasadzie już pierwsza tercja, po której gospodarze prowadzili 3:0.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 - 30.03.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Spotkanie od pierwszych sekund układało się po myśli obecnych Mistrzów Polski, którzy prowadzenie objęli już w trzeciej minucie po golu Alexa Szczechury. Niespełna dwie munuty później było już 2:0 dla GKS, a wynik podwyższył Alexei Yafimenka. Tyszanie przeważali w każdym elemencie gry. Również kondycyjnie prezentowali się lepiej od rywali. Ataki trójkolorowych przyniosły efekt w postaci kolejnej bramki. Tomas Sykora posłał krążek tuż pod poprzeczką i nie dał Odrobnemu najmniejszych szans na obronę.

W drugiej tercji obraz gry się nie zmienił. Tyszanie wystrzegali się błędów i konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne. Błędy popełniali za to nowotarżanie, a gospodarze skutecznie potrafili to wykorzystać. Kiedy Krystian Dziubiński stracił krążek w środkowej strefie lodowiska Filip Komorski znakomicie wyłożył do Yafimenki, który dopełnił formalności. Gospodarze niemal zupełnie wybili hokej z głowy Szarotek. W końcówce wynik podwyższył jeszcze Patryk Kogut, który z bliska dobił strzał Sykory.

Śmiało można powiedzieć, że trzecia tercja była formalnością. Co prawda to goście jako pierwsi zdobyli w tej odsłonie gola, ale trafienie Sammalmmy było jedynie honorową bramką. Nowotarżanie nie mieli nic do stracenia i trener Valtonen dość wcześnie zdecydował się na ściągnięcie bramkarza (Przemysław Odrobny zjechał do boksu w 50 minucie). Tyszanie wykorzystali tą sytuację i gumę do pustem bramki posłał Andrei Mikhnov. W samej końcówce wynik spotkania na 7:1 ustanowił Gleb Klimenko, który na raty pokonał Odrobnego.

Dzięki temu zwycięstwu tyszanie zameldowali się w finale PHL, w którym czeka już Comarch Cracovia. Pierwsze starcie finałowe już we wtorek (2 kwietnia).

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
1:0 Alexander Szczechura - Michael Cichy (02:35)
2:0 Alexei Yafimenka - Gleb Klimenko - Filip Komorski (04:00)
3:0 Tomas Sykora - Patryk Kogut (14:45)
4:0 Alexei Yafimenka - Filip Komorski - Gleb Klimenko (29:25)
5:0 Patryk Kogut - Tomas Sykora - Andrei Mikhnov (37:50)
5:1 Joonas Sammalmaa - Oskar Jaśkiewicz - Krzysztof Zapała (42:02)
6:1 Andrei Mikhnov - Tomas Sykora - Bartosz Ciura (51:17) do pustej bramki
7:1 Gleb Klimenko - Alexei Yafimenka - Filip Komorski 58:06)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Witecki, Cichy, Szczechura; Górny, Bryk, Jeziorski, Rzeszutko, Gościński; Kolarz, Bizacki, Klimenko, Komorski, Yafimenka; Kotlorz, Galant, Sykora, Kogut, Mikhnov.