tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 30 stycznia 2018

23-letni Fin Joonas Huovinen nowym zawodnikiem GKS Tychy

W poniedziałek, 29 stycznia z hokejową drużyną GKS Tychy związał się Joonas Huovinen. Kontrakt fińskiego zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu.

23-letni Fin Joonas Huovinen nowym zawodnikiem GKS
23-letni Fin Joonas Huovinen nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. GKS Tychy


23-letni zawodnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Finlandii do lat 18. i 20. W ostatnich miesiącach reprezentował barwy szwedzkiego Asplöven HC. Na trzecim poziomie rozgrywkowym wystąpił w 24 spotkaniach. Zdobył w nich siedem bramek i zaliczył jedenaście asyst.

- Naszym priorytetem przez rozpoczęciem fazy Play-Off było wzmocnienie linii ataku. Joonas to młody i perspektywiczny zawodnik. Ma już jednak na swoim koncie występy w ligach skandynawskich. Jego głównymi atutami są szybkość, uniwersalność i waleczność. Jestem przekonany, że jego zakontraktowanie pomoże drużynie w walce o najwyższe cele - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Mierzący 180 cm nowy zawodnik GKS Tychy ma na swoim koncie występy w fińskiej Liidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał ponad 50 spotkań. Bardzo dobrze radził sobie również na jej zapleczu. W 109 meczach zdobył 29 bramek.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.