Sport
- 18 maja 2026
- wyświetleń: 1168
Przez 25 lat kierował tyskim sportem. Dyrektor MOSiR Tychy przeszedł na emeryturę
Marcin Staniczek - wieloletni dyrektor MOSiR Tychy, trener koszykówki i działacz sportowy - po 25 latach kierowania tyskim sportem przechodzi na emeryturę.

Jak przekazał w mediach społecznościowych prezydent Tychów Maciej Gramatyka, Marcin Staniczek związany jest z naszym miastem od zawsze, absolwent AWF w Katowicach, przez lata rozwijał lokalny sport jako nauczyciel, trener i menedżer.
Jako trener koszykówki prowadził drużyny MKS, MOSM i GKS Tychy, zdobywając liczne tytuły mistrza Śląska. Jego największym sukcesem szkoleniowym było wywalczenie 6. miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów.
Od 2001 roku jako Dyrektor MOSiR odpowiadał za rozwój i modernizację miejskiej infrastruktury sportowej oraz organizację wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, które na stałe wpisały się w miejski kalendarz.
Równolegle działał w strukturach Śląskiego Związku Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki, gdzie obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu PZKosz.
- Dziękuję za lata pracy, zaangażowanie i wkład w rozwój sportu oraz rekreacji w Tychach. Życzę dużo zdrowia, spokoju i realizacji kolejnych pasji na nowym etapie życia - dodał prezydent Maciej Gramatyka.
MOSIR Tychy
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj
JutroMityng Lekkoatletyczny im. Jana Dery. Przed nami 5. edycja zawodów
Przez 25 lat kierował tyskim sportem. Dyrektor MOSiR Tychy przeszedł na emeryturę
28 czerwcaXXVIII Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy w Tychach
[FOTO] Najważniejsze były dobra zabawa, uśmiech i wspólna radość. Za nami 4. edycja Biegu Zajączka!
Miasto przeznaczy ponad 11 mln zł na rozwój sportu. Dofinansowanie trafi do 33 organizacji
Zajęcia oraz turnieje. Oferta tyskiego MOSiR na ferie zimowe
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







