Sport

  • 4 czerwca 2024
  • wyświetleń: 342

Bartosz Ciura zostaje w Tychach

To będzie jedenasty sezon w barwach GKS Tychy dla Bartosza Ciury. Doświadczony obrońca złożył podpis pod nową umową, która będzie obowiązywała do końca sezonu 2024/2025.

Bartosz Ciura
Bartosz Ciura · fot. GKS Tychy


Ubiegły sezon Ciura zakończył z Superpucharem Polski, Pucharem Polski oraz brązowym medalem Mistrzostw Polski. W pojedynku o Superpuchar Polski przeciwko GKS Katowice na minutę i dwadzieścia jeden sekund przed końcem regulaminowego czasu gry dał trójkolorowym prowadzenie i jak się później okazało zdobył zwycięskiego gola.

Dobre występy w lidze zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski, która walczyła w Mistrzostwach Świata Elity. Dla 32-letniego obrońcy występ wśród najlepszych drużyn świata był spełnieniem marzeń. Niestety już podczas pierwszego spotkania przeciwko Łotwie Bartosz Ciura doznał skomplikowanego złamania palca, które wykluczyło jego udział w dalszych rozgrywkach.

Ostatni sezon to aż 51 występów popularnego „Ciurosa” w Tauron Hokej Lidze w trójkolorowych barwach.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.