Sport

  • 31 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1497

165. Tyski Nocny Rajd Rowerowy na Dzień Dziecka!

Za nami:

Rowerzyści i miłośnicy nocnych wypraw! Już po raz 165. wystartuje Tyski Nocny Rajd Rowerowy! To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasjonatów dwóch kółek z różnych zakątków miasta i nie tylko wystartuje już w sobotę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka!

Nocny rajd rowerowy
165. Tyski Nocny Rajd Rowerowy na Dzień Dziecka! · fot. Nol Tychy


Zbiórka uczestników o godz. 20:30 Tychy - Park Suble na parkingu przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej. Wyjazd na trasę o godz. 21:00. Wspólnie na rowerach będziemy odkrywać uroki nocnego miasta, zanurzając się w magię wieczornej przejażdżki pięknymi lasami otaczającymi nasze miasto. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym kolarzem czy początkującym entuzjastą, organizatorzy czekają na Ciebie z otwartymi ramionami. Obowiązkowe jest posiadanie oświetlenia roweru, warto również pomyśleć o kasku.

Udział w imprezie jak zawsze bezpłatny. Trasa rajdu przebiegać będzie ulicami miasta oraz terenami leśnymi. Poziom rajdu: łatwy. Trasa wynosi: ok. 14 km. Zakończenie rajdu i ognisko zaplanowane przy klasztorze Parafia św. Franciszka i św. Klary w Tychach. Zaopatrzenie w kiełbaski i napoje jest we własnym zakresie uczestników.

Uwaga! Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Osoby do lat 18. tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Dzieci pozostają pod okiem opiekunów.

Uwzględniając przepisy RODO pamiętajcie, że biorąc udział w imprezie zgadzacie się na pojawienie się na relacjach foto i video. Materiały mogą być wykorzystywane do promocji Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych - zaznaczają organizatorzy.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Proszę pamiętać o odpowiednim ubiorze do pogody oraz o oświetleniu roweru! Do zobaczenia na trasie!

tyski nocny rajd rowerowy


Ponadto już 1 czerwca Tychy ruszają po tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Zabłyśnij na trasie” i zachęca tyszan do aktywnego spędzania czasu poprzez korzystanie z rowerów, przypominając przy tym o zaleceniu korzystania z kasków rowerowych i materiałów odblaskowych.

Jak dołączyć do rywalizacji?

1. Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta (dostępna w sklepie Google Play oraz App Store):
2. Wybierz miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry
3. Przejdź proces rejestracji użytkownika
4. Z menu wybierz "Rywalizacje"
5. Przejdź do zakładki "Publiczne"
6. Wybierz "Rowerowa Stolica Polski dla Miast”
7. Z listy rozwijanej trzeba wybrać miasto TYCHY - teraz wybierz grupę z którą się identyfikujesz.

MetroGra z nagrodamiBy ułatwić zaangażowanie w Aktywnych Miastach i być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami rowerowymi organizowanymi w Tychach, Miasto po raz pierwszy korzysta z platformy http://www.metrogra.pl. Skupia ona w jednym miejscu najważniejsze działania w ramach czerwcowej rywalizacji Tychów o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Zmagania rowerzystów swoim patronatem objął Maciej Gramatyka - prezydent Tychów, do aktywnego uczestnictwa zaprasza również Oficer Rowerowy TYCHY.

Więcej o akcji Rowerowa Stolica Polski w artykule Tychy ruszają po tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.