Sport

  • 5 maja 2024
  • 18 maja 2024
  • wyświetleń: 2057

Noc Muzeów: Między przysiółkami wsi Tychy - wycieczka rowerowa śladem Szlaku Miejskiego w Tychach

Za nami:

Jako jeden z punktów tegorocznej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów organizowana jest wycieczka rowerowa śladem Szlaku Miejskiego w Tychach.

wycieczka rowerowa
Wycieczka rowerowa · fot. Artur Pławski


Przypomnijmy: Szlak Miejski Tychy istnieje od 2011 roku. To unikatowy szlak miejskiej architektury, który w 2021 roku, dzięki wspólnej pracy zespołu Muzeum Miejskiego w Tychach i KLAR Studio, zyskał nową i przejrzystą odsłonę graficzną. Do 23 tablic informacyjnych usytuowanych przy najciekawszych obiektach, w tym osiedlach, ostatnio dołączyło 5 pylonów w historycznych dzielnicach Tychów: Czułowie (2 pylony), Żwakowie (2 pylony) i Starych Tychach (1 pylon).

Wycieczka rowerowa jest okazją, aby dowiedzieć się więcej o osobnych wsiach, a dziś dzielnicach oraz dawnych przysiółkach. Na trasie m. in.: Stare Tychy (Rynek, kościół pw. Św. Marii Magdaleny, budynek Ochotniczej Straży Ogniowej oraz Poczty, Browar Książęcy), Czułów (Pomnik Bohaterów Powstań Śląskich, szkoła podstawowa, cegielnia i fabryka celulozy) i Żwaków (szkoła powszechna).

  • Miejsce zbiórki: przy Fontannie z Wydrami na tyskim rynku
  • Data: 18 maja, godzina: 17:00
  • Wstęp wolny
  • Prowadzenie: Cezary Sawicki (Klub Turystyki Kolarskiej Gronie) i Agata Berger-Połomska (Dział Historii Muzeum Miejskiego w Tychach).

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj