tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 21 lipca 2017
  • 22 lipca 2017

15. edycja Tyskiego Kryterium Fiata

Za nami:

W sobotę 22 lipca w w Paprocanach rozegrana zostanie 15. edycja Tyskiego Kryterium Fiata. na imprezę zaprasza Kolarskie Towarzystwo Sportowe, wspólnie z prezydentem Tychów, MOSiRem i KM Policji.

Tyskie Kryterium to tradycyjnie impreza dla wszystkich, bowiem zanim na trasę wyruszą zawodnicy z klubów (godz. 10.00), organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież niezrzeszoną do lat 13 (po okazaniu pisemnej zgody rodziców). Start - godz. 9.45. Zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze wyścigu (parking przy OW Paprocany) od godz. 9.00.

Kryterium rozegrane zostanie w kilku kategoriach (kobiety i mężczyźni): elita i orlik (50 km, 25 okrążeń), junior, junior młodszy, młodzik, żak. Będzie również wyścig dla VIP-ów.

Oprócz punktów do mistrzostw Polski kolarze w każdej kategorii będą walczyć o premie lub nagrody rzeczowe, np. zwycięzca w elicie otrzyma 1000 zł, wśród orlików - 500 zł.

Włączenie Tyskiego Kryterium Fiata do mistrzostw Polski na pewno zwiększyło rangę tej imprezy - powiedział Zygmunt Hanusik, główny organizator wyścigu. - Można się spodziewać czołówki klasyfikacji MP w kryterium niektórzy przyjadą na dwie imprezy, w sobotę do Tychów i w niedzielę do Pszczyny. Nie wykluczone, że część zawodników potraktuje nasz wyścig treningowo, przed startem w Tour de Pologne. Będą na pewno kolarze śląskich klubów, ale to obecnie bardzo skromny peleton. Kiedy ja się ścigałem mieliśmy 36 sekcji seniorskich, teraz działają bodaj trzy

Start i meta Kryterium usytuowane będą przy parkingu OW Paprocany. Kolarze pojadą jezdnią wschodnią ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Targiela, potem nawrót na południowo-zachodnią cześć ul. Sikorskiego - do skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego - kolejny nawrót i do mety.

kk / tychy.info
źródło: MOSiR Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.