Reklama

Sport

  • 14 czerwca 2023
  • wyświetleń: 858

Rekordowe zainteresowanie - testy do klas Mistrzostwa Sportowego

Droga do zespołu jest bardzo wymagająca, bo do klasy zgłosiło się ponad stu uczniów. Takiego zainteresowania nikt się nie spodziewał! To była prawdziwa ofensywa absolwentów szkół podstawowych. Celem każdego z nich jest wywalczenie sobie miejsca w klasie Mistrzostwa Sportowego. Tylko czterdziestu z nich trafi ostatecznie do Zespołu Szkół nr w 1 w Tychach i rozpocznie swoją piłkarską przygodę przy Edukacji 7 - na stadionie GKS-u Tychy.- Nabór przeszedł nasze oczekiwania. Mamy 104 chętnych do klas mistrzostwa sportowego. W tym jest 12 dziewczyn i 60 zawodników z zewnątrz. Jesteśmy bardzo mile tym faktem zaskoczeni. To jednak tylko świadczy o dobrej pracy jaką wykonujemy w akademii - mówi Jarosław Zadylak, koordynator Akademii Piłkarskiej GKS Tychy.

Uczniowie aspirujący do gry w GKS Tychy przeszli szereg badań i testów. Trenerzy mieli do dyspozycji nowoczesną aparaturą, która dokładnie prześwietliła młodych zawodników. Analiza składu ciała została wykonana metodą impedancji (Tanita BC1000). Sprawdza ona m.in. masę mięśni, procent tkanki tłuszczowej, podstawową przemianę materii czy oblicza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Testy do klas Mistrzostwa Sportowego - 06.2023 · fot. GKS Tychy


- Ponadto mogliśmy dokonać oceny wieku biologicznego, a następnie sprawdzić motorykę zawodników. Był test szybkości - RAST TEST oraz drybling bez przeciwnika wykonany za pomocą innowacyjnego urządzenia - Sportstation 2. Kolejnego dnia na uczniów czekały testy piłkarskie, gdzie w trakcie gry sprawdziliśmy ich umiejętności - zaznacza Marcin Zemanek, trener Akademii Piłkarskiej GKS Tychy.

Na uczniów klasy Mistrzostwa Sportowego czeka 16 specjalistycznych godzin lekcyjnych w tygodniu, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Zajęcia będą odbywać się również na terenie obiektów GKS Tychy, a cały plan treningowy będzie całkowicie dostosowany do obowiązków szkolnych.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.