tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 maja 2017

Tyska judoczka Maja Żmuda ze srebrem w Budapeszcie

Tyska judoczka wywalczyła srebro w kategorii U13 do 41 kg na 30 Budapest Judo Cup - największych i najbardziej prestiżowych zawodach judo w Europie dzieci i młodzieży. Maja pokonała Węgierkę i dwie Czeszki.

Tyska judoczka Maja Żmuda ze srebrem w Budapeszcie
Tyska judoczka Maja Żmuda ze srebrem w Budapeszcie


W turnieju trwającym dwa dni brało udział ponad 1500 zawodników z 25 państw - między innymi z Austrii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Grecji, Gruzji, Izraela, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady. Przez kolejne dwa dni odbywały się międzynarodowe randori (swobodna forma treningu), w których tyszanka również uczestniczyła.

Maja Żmuda, tyska dwunastoletnia judoczka UKS IPPON Tychy to uczennica SP 7 Tychy. Zwycięstwem w Budapeszcie potwierdziła swoją formę - 18 marca zdobyła złoto w Pucharze Judo Słowenii w Murskiej Sobocie, 12 marca zdobyła brąz w Pucharze Judo Słowacji w Pezinoku koło Bratysławy, w 2016 roku wygrała cykl zawodów International Judo League ,zajęła II miejsce w Tyskim Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2016.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.