• 5 sierpnia 2022
  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4017

Tyska kajakarka Karolina Naja Mistrzynią Świata!

Tyszanka Karolina Naja - zeszłoroczna medalistka olimpijska, w sobotę, 6 sierpnia zdobyła wraz ze swoją drużyną złoty medal podczas finału Mistrzostw Świata w kajakarstwie w kanadyjskim Halifax! Podczas niedzielnych finałów jej konto wzbogaciło się o kolejne złoto! Popłynęła z Anną Puławską w konkurencji na 500 metrów.

Karolina Naja Mistrzynią Świata!
Karolina Naja Mistrzynią Świata! · fot. pzkaj.pl

4 sierpnia, w drugim dniu Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym sześć polskich osad awansowało do finałów. Pewne zwycięstwo w swoim biegu eliminacyjnym na 500 metrów odniosły Karolina Naja i Anna Puławska. Wicemistrzynie olimpijskie z Tokio bez większych problemów poradziły sobie z rywalkami i finiszowały z czasem 1:48.67.

karolina naja  , Polki ze złotem na Mistrzostwach Świata w Kanadzie
Polki ze złotem na Mistrzostwach Świata w Kanadzie - 06.08.2022 · fot. pzkaj.pl

Karolina Naja i Anna Puławska Mistrzyniami Świata - 07.08.2022
Karolina Naja i Anna Puławska Mistrzyniami Świata - 07.08.2022 · fot. Polski Związek Kajakowy

W sobotę, 6 sierpnia miały miejsce finały, podczas których drużynowe złoto zdobyły Polki: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto. Nasze panie startowały w kategorii K4 Women 500! Biało-Czerwone wyprzedziły Australijki i Meksykanki!

W niedzielę, 7 sierpnia, w drugim dniu finałów, Karolina Naja wraz z Anną Puławską zdobyły kolejne złoto! Polki triumfowały w konkurencji K2 na 500 metrów. Wyprzedziły Niemki i Belgijki!