tychy.info

Reklama

Sport

  • 16 czerwca 2022

Sztab szkoleniowy GKS Tychy w sezonie 2022/2023

Tyski klub podał skład sztabu szkoleniowego GKS Tychy w sezonie 2022/2023. Duet asystentów nowego trenera Dominika Nowaka stworzą Przemysław Pitry i Łukasz Biliński.

Sztab szkoleniowy GKS Tychy w sezonie 2022/2023
Sztab szkoleniowy GKS Tychy w sezonie 2022/2023 · fot. ŁUKASZ SOBALA / PRESSIMAGES.PL / GKS Tychy


Przemysław Pitry w tyskim klubie pracuje od dwóch lat - najpierw jako trener prowadzący drużyny młodzieżowe w Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, a od rundy wiosennej minionych rozgrywek jako członek sztabu najpierw trenera Artura Derbina, a w końcówce sezonu Jarosława Zadylaka.

Łukasz Biliński to nowa osoba w sztabie pierwszego zespołu. Ma 37 lat i od najmłodszych lat związany jest z Tychami. W trakcie piłkarskiej przygody z piłką oprócz gry w GKS-ie, gdzie w sezonie 2005/06 rozegrał dziewięć spotkań, występował także w lokalnych klubach, m.in. MKS Lędziny, AKS Mikołów, czy LKS Czaniec. Pracę trenerską rozpoczynał od prowadzenia drużyn młodzieżowych, m.in. w naszej Akademii. W seniorskiej piłce pełnił funkcję asystenta trenera w AKS-ie Mikołów i Odrze Wodzisław, a przez ostatnie 2,5 sezonu był szkoleniowcem czwartoligowego Gwarka Ornontowice. Posiada licencję trenerską UEFA Elite Youth A.

Po zakończeniu współpracy z Tomaszem Rogalą, od nowego sezonu za szkolenie tyskich bramkarzy będzie odpowiadał Andrzej Bledzewski. 44-letni szkoleniowiec w swojej piłkarskiej karierze rozegrał ponad 200 meczów na poziomie Ekstraklasy, występując m.in. w Górniku Zabrze, Arce Gdynia, czy Górniku Łęczna. W pracy trenerskiej prowadził już bramkarzy m.in. w Olimpii Grudziądz, GKS-ie Katowice, GKS-ie Jastrzębie, a także - w minionych rozgrywkach - Skrze Częstochowa.

Sztab szkoleniowo-organizacyjny GKS-u Tychy w sezonie 2022/23:

  • Dominik Nowak - pierwszy trener
  • Przemysław Pitry i Łukasz Biliński - asystenci trenera
  • Andrzej Bledzewski - trener bramkarzy

  • Łukasz Tatoj i Kamil Drabik - fizjoterapeuci
  • Grzegorz Nocoń - lekarz
  • Grzegorz Kiecok - kierownik drużyny

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.