tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 29 grudnia 2021
  • 2 stycznia 2022

Krzysztof Majkowski odchodzi z GKS Tychy. Nowym trenerem Rosjanin

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Po blisko dwóch latach Krzysztof Majkowski żegna się z GKS Tychy. Wychowanek „Trójkolorowych” prowadził zespół od 14 stycznia 2020 roku. Nowym szkoleniowcem GKS Tychy został Rosjanin Andrei Sidorenko.

Krzysztof Majkowski
Krzysztof Majkowski - dotychczasowy trener tyskich hokeistów · fot. GKS Tychy


- Dziękujemy Krzysztofowi za pracę i zaangażowanie dla GKS Tychy. To była dla nas wszystkich trudna decyzja, długo ją analizowaliśmy, ale ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że drużyna potrzebuje nowego impulsu. Niestety zarówno wyniki jak i styl w wielu spotkaniach nie były dla nas zadowalające. Życzę Krzyśkowi jak najlepiej, bo jest to człowiek dla którego hokej jest pasją i bez wątpienia należy mu się szacunek - mówi Krzysztof Woźniak - Prezes spółki Tyski Sport S.A.

Krzysztof Majkowski Mistrzostwo Polski zdobywał najpierw jako zawodnik, a następnie asystent i pierwszy trener. Od kwietnia 2013 roku pracował z Jiriem Sejbą, a cztery lata później rozpoczął współpracę z Andrejem Gusowem. Po rezygnacji Białorusina „Majak”, 14 stycznia ubiegłego roku został pierwszym trenerem.

Do momentu przyjazdu nowego trenera obowiązki szkoleniowca przejmie Adam Bagiński. 30 grudnia o godzinie 11.00 poprowadzi zespół w sparingowym spotkaniu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

Andrei Sidorenko
Andrei Sidorenko - nowy trener hokeistów GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Andrei Sidorenko to były selekcjoner reprezentacji Polski i twórca wielkich sukcesów oświęcimskiego hokeja. W środowisku hokejowym jest określany trenerem instytucją i przede wszystkim człowiekiem, który odnosił sukcesy w Rosji, Polsce i Białorusi. 62-letni Rosjanin m.in. trzy razy z rzędu zdobywał z Unią Oświęcim Mistrzostwa Polski (1998, 1999, 2000).

To szkoleniowiec, który twardą ręką prowadzi swoje zespoły i słynie z ciężkiej, systematycznej i rzetelnej pracy. Jego zawodnicze jak i trenerskie CV potwierdzają, że był to doskonały kandydat na trenera GKS Tychy - wskazuje klub.

- Sidorenko udowodnił to przede wszystkim w poprzednich miejscach pracy sięgając po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi. Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener będzie potrzebował trochę czasu na wprowadzenie swojej filozofii, ale jesteśmy przekonani, że już w najbliższych spotkaniach odmieni oblicze zespołu - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Nowy szkoleniowiec GKS Tychy, to były obrońca reprezentacji ZSRR z którą w 1979 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów do lat 20. Sidorenko przez całą swoją karierę występował w ligach radzieckich. Grał w m.in. w Traktorze Czelabińsk, Dynamie Moskwa, Dynamie Mińsk, Iżstali Iżewsk czy Metalurgu Magnitogorsk. W wieku 31 lat zakończył karierę z powodu kontuzji kręgosłupa.

Na trenerskiej ławce sięgał po Mistrzostwa Polski i Białorusi. W latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Później pracował w klubach z Rosji: Amurze Chabarowsk, Traktorze Czelabińsk, Spartaku Moskwa i Dizelu Penza. W listopadzie 2018 roku został ogłoszony trenerem Dynama Mińsk oraz reprezentacji Białorusi. Rok później z narodową kadrą awansował na Mistrzostwa Świata Elity. Jego ostatnim klubem był Nioman Grodno.

Sidorenko podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. Pierwszy trening w roli szkoleniowca GKS Tychy poprowadzi już na początku stycznia.

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj