tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 3 grudnia 2021

GKS Tychy zakończy rok w Legnicy. Bukmacherzy typują wygraną Miedzi

Materiał partnera:

W najbliższej kolejce Fortuna 1 Ligi GKS Tychy na wyjeździe zagra z Miedzią Legnica, liderem rozgrywek. Dla Tyskich będzie to ostatnia ligowa konfrontacja w 2021 roku. Obecnie GKS Tychy jest na 6 pozycji w Fortuna 1 Lidze, co oznacza miejsce barażowe. Czy uda się je utrzymać przed przerwą zimową? Bukmacherzy nie mają dobrych informacji dla fanów GKS-u.

GKS Tychy zakończy rok w Legnicy. Bukmacherzy typują wygraną Miedzi


GKS Tychy i forma w kratkęW ostatnich meczach GKS Tychy gra ze zmiennym szczęściem. Tyscy w listopadzie porażki przeplatali wygranymi. Na początek była porażka w Fortuna Pucharze Polski z Wisłą Kraków (1:3), później wygrana z GKS-em Jastrzębie w Fortuna 1 Lidze (4:1). Następie ligowa porażka w Łodzi z ŁKS-em (2:0), zwycięstwo z Koroną Kielce (0:1) i wreszcie przegrana z Resovią Rzeszów (0:1).

O ile pierwsze mecze listopada potoczyły się tak jak przewidywali bukmacherzy - np. Superbet - o tyle wygrana z Koroną i porażka z Resovią pokazały, że GKS Tychy nie zawsze gra zgodnie z przewidywaniami ekspertów.

Tak naprawdę trudno przewidzieć co w Legnicy może osiągnąć GKS Tychy. Bukmacher Superbet daje jednak szanse na to, że zespół nie wróci z „zerem” po stronie dorobku bramkowego.

Czy GKS Tychy strzeli gola w Legnicy? Kursy Superbet:

TAK - 1.50, NIE - 2.60

Obie drużyny strzelą gola w meczu GKS Tychy - Miedź Legnica? Kursy Superbet:

TAK - 1.80, NIE - 2.05

Do tej pory ze strzelaniem goli na obcych obiektach bywało różnie, ale generalnie GKS Tychy ma dodatni bilans bramkowy na wyjazdach - 9 bramek zdobytych przy 8 straconych. Ostatnio skromne 0:1 dało wygraną w Kielcach. Teraz kibice Tyskich nie obrażą się, jeśli taki wynik ponownie przyniesie trzy punkty GKS-owi Tychy.

Zdobycie punktów na trudnym terenie będzie istotne z kilku powodów. Po 1 GKS Tychy nadal będzie w czołówce tabeli, po 2 na przerwę zimową zespół uda się w dobrych nastrojach, po 3 to może być jeden z najtrudniejszych meczów w sezonie - mieć go za sobą i to z pozytywnym wynikiem? To na pewno napędzi drużynę.

Miedź Legnica faworytem starcia z TyskimiJednak o punkty w Legnicy będzie niezwykle trudno. Bukmacherzy widzą w Miedzi Legnica najpoważniejszego kandydata do tytułu mistrza Fortuna 1 Ligi, a w konsekwencji do awansu do Ekstraklasy. Szanse GKSu Tychy na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Fortuna 1 Ligi oceniane są przez bukmacherów znacznie niżej. Co za tym idzie, także w najbliższej potyczce to lider rozgrywek jest faworytem, co bukmacherzy ukazują w swoich kursach.

Wynik meczu Miedź Legnica - GKS Tychy. Kursy Superbet:

Miedź Legnica - 1.82, X - 3.55, GKS Tychy - 4.30

Wynik meczu Miedź Legnica - GKS Tychy (podwójna szansa). Kursy Superbet:

1/X - 1.20, 1/2 - 1.27, X/2 - 1.94

Bukmacherzy pokazują, że nie tylko o wygraną ale o jakikolwiek punkt będzie w Legnicy niezwykle trudno. GKS Tychy jednak potrafił w minionym sezonie Fortuna 1 Ligi wygrać z rywalem na jego terenie. Wówczas rzutem na taśmę goście wyszli na 2:3, choć wcześniej od stanu 0:2 dali się doścignąć.
Obecny sezon Fortuna 1 Ligi to z kolei „słodka zemsta” Miedzi w Tychach. W meczu 3 kolejki sezonu do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis, ale po przerwie rywal wbił GKS-owi trzy bramki. Czas na rewanż.

Miedź Legnica - GKS Tychy. Data , miejsce, godzina

Mecz Miedź Legnica - GKS Tychy odbędzie się w piątek, 3 grudnia.
Początek spotkania na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy o godzinie 20:30.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać i przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Fortuna i Superbet to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zakazana i podlega karze.