tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 października 2016

Henryk Gruth bohaterem kolejnego filmu Tyskiej Galerii Sportu

Henryk Gruth to w Tychach człowiek-legenda. Wieloletni kapitan hokejowego GKSu i Tysovii, kapitan reprezentacji Polski, czterokrotny olimpijczyk. Choć od lat pracuje w Szwajcarii, znalazł czas dla Tyskiej Galerii Sportu i zgodził się na nagranie jego wspomnień o sportowej karierze.

W najnowszym filmie Tyskiej Galerii Sportu Henryk Gruth opowiada m.in. o początkach gry w Tychach, o najbliższych kolegach z GKS Tychy, o swoim udziale w pokonaniu „Ruskich” w 1976 roku oraz o walce o uratowanie hokeja w Tychach.

Film o legendzie tyskiego hokeja to kolejna produkcja Tyskiej Galerii Sportu. Dotychczas ukazały się filmy także o innych wielkich sportowcach Tychów. Wśród bohaterów produkcji Tyskiej Galerii Sportu znaleźli się: Zygmunt Hanusik, Lucyna Langer-Kałek czy Jerzy Kubica. Filmowe realizacje dotyczą też historii hokeja czy piłki nożnej w Tychach.

Wszystkie filmy Tyskiej Galerii Sporu można zobaczyć na kanale Galerii na Youtube pod adresem:

www.youtube.com/channel/UC4ILARpbJphrmpzWf9RNmRQ/videos?sort=dd&shelf_id=0&view=0

---

Tyska Galeria Sportu to oddział Muzeum Miejskiego w Tychach. Znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji 7. Tyską Galerię Sportu można odwiedzać od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00. Chętni mogą zobaczyć ekspozycję także w dni meczowe - od 2 godzin przed meczem do jego zakończenia.

Więcej informacji o TGS można znaleźć na stronie: tgs.tychy.pl

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.