Sport

  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 549

Mecze u bukmacherów - Lepsze zakłady AKO czy pojedyncze?

Materiał partnera:

Generalnie w firmach bukmacherskich możesz obstawiać rozmaite zakłady sportowe i mecze online. Single lub właśnie AKO. Czym charakteryzują się takie opcje? Dlaczego mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie typowanie singli? Z czego to wynika?

Mecze u bukmacherów - Lepsze zakłady AKO czy pojedyncze?


Single i AKO - co to są za zakłady?Co warto wiedzieć w tym temacie? Profesjonalni bukmacherzy w Polsce oferują takie właśnie możliwości. Masz zatem szansę typować np. pojedyncze spotkania. Chodzi tutaj zaś o to, że w tej sytuacji grasz jedno wydarzenie na kuponie. I nic więcej. Jak trafisz np. spotkanie piłki nożnej, to możesz zyskać sporo pieniędzy. Wszystko jest zależne od stawki, jak i konkretnego kursu. O czym jeszcze nie wolno zapominać? Dodatkowo bukmacherzy w Polsce oferują możliwość stawiania zakładów AKO. Co warto wiedzieć na ich temat? Są to zakłady składające się minimum z dwóch albo więcej wydarzeń. Niektórzy grają ich nawet… kilkadziesiąt. Generalnie chodzi tutaj o tak zwane taśmy. Niestety, osoby decydujące się na obstawianie taśm mają naprawdę bardzo małe szanse na wygranie pieniędzy. Jeśli bowiem w grę nie wchodzą żadne systemy, to należy trafić wszystkie zakłady, co do jednego. Wystarczy drobna pomyłka, by cały kupon nadawał się tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Jak naliczane są ewentualne wygrane?Warto jeszcze wspomnieć o tym aspekcie. Należy zauważyć, że firmy bukmacherskie działają na tej płaszczyźnie w ten sposób. Mianowicie wygrana zależy od stawki i kursu albo kursów. Jeśli grasz np. singla 1.50 za 10 PLN, to możesz zainkasować łącznie 0,88 (współczynnik już po odliczeniu podatku) x 10 PLN x 1.50 = 13,2 PLN. Na czysto masz zatem szansę zgarnąć 3.20 PLN. W przypadku zakładów AKO ewentualna wygrana jest przeważnie sporo wyższa. W końcu tutaj mnoży się 0.88 x stawka x kurs pierwszego wydarzenia x kurs drugiego wydarzenia itd. Im więcej typów, tym szansa na większe pieniądze. Kłopot jest jednak taki, że każde dodatkowe wydarzenie powoduje, że wygrać jest o wiele trudniej.

Dlaczego warto grać zakłady pojedyncze?Zdecydowanie najlepszym sposobem na wygrywanie pieniędzy w zakładach bukmacherskich jest granie singli. To kupon składający się tylko z jednego wydarzenia. Dzięki temu można mocno zminimalizować ryzyko porażki. A o to w tym właśnie wszystkim chodzi. Na skutek tego w dłuższym wymiarze czasowym powinieneś wygrywać więcej pieniędzy. Zawodowcy obstawiają w ten właśnie sposób. Przeważnie grają bowiem single. Wszak zakładają, że każde dodatkowe wydarzenie na kuponie to większa szansa na niepowodzenie. A czasami nawet najwięksi faworyci zawodzą. Niestety, o tym można się bardzo szybko przekonać. Warto zatem przygotować się do tego aspektu mentalnie. Wszak lepiej wygrywać mniejsze pieniądze, ale częściej. Nie ma sensu liczyć na jednorazowe wygrane np. z taśm. Nie będzie to opłacalne w aspekcie finansowym.

Jakie dyscypliny typować?To kolejna ważna sprawa, której nie powinno się zbagatelizować. Mianowicie warto typować tylko spotkania z jednej, starannie wybranej dyscypliny. Nie powinno się skupiać na kilku sportach jednocześnie. Dlaczego panuje generalnie taka opinia w tym temacie? Z kilku względów. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, by mieć jak największe szanse na regularne wygrane w firmach hazardowych. A nie można na to liczyć bez posiadania bardzo dużej wiedzy. Łatwiej zdobywać umiejętności tylko z jednej dyscypliny, niż kilku jednocześnie, prawda? Często to jest właśnie klucz do sukcesu. Warto zatem nie tylko zredukować do minimum liczbę granych wydarzeń na jednym kuponie. Wszak dzięki temu Twoje szanse na wiktorie będą o wiele większe. Co jeszcze się tutaj liczy? Właśnie to, by wybrać jeden sport i się go trzymać. Czasami nawet konieczne jest, by zdecydować się na wybór tylko jednych rozgrywek. Szczególnie, jeśli są one bardzo rozbudowane. Taka Premier League itp. wymaga sporej ilości czasu, by poznać wszystkie kluby, zawodników, taktyki trenerów, sytuacje finansową itp. Każda informacja może być zaś znacząca pod kątem obstawianych wydarzeń...