Sport

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1073

Filip Starzyński nowym zawodnikiem hokejowego klubu GKS Tychy

Jeden z najlepszych defensywnych napastników w kraju dołączył do pięciokrotnych Mistrzów Polski. Nowym zawodnikiem GKS Tychy został Filip Starzyński. 28-letni reprezentant Polski ostatnie trzy sezony spędził w GKS Katowice. W stolicy województwa śląskiego w sumie wystąpił w 138 ligowych spotkaniach. Zdobył w nich 24 bramki i zanotował 21 asyst.

Filip Starzyński
Nowym zawodnikiem GKS Tychy został Filip Starzyński · fot. GKS Tychy


- Zawsze stawiam przed sobą i drużyną jak najwyższe cele. Chce się sprawdzić w nowym otoczeniu. GKS Tychy jest zespołem, który zawsze gra o najwyższe cele i chce pomóc drużynie w ich osiągnięciu. Rozmawiałem z kolegami z kadry na temat transferu. Sam znam Tychy, bo jestem w polskiej lidze od kilku lat i wiem jaka to jest marka i czego mogę się spodziewać. Pamiętam doskonale spotkania przeciwko GKS Tychy. Najbardziej zapadła mi w pamięci zwycięska bramka w dogrywce z ubiegłego sezonu. Zawsze były to jednak ciężkie spotkania, bo lodowisko przy de Gaulle’a było trudne do zdobycia. Kibice zawsze tutaj głośno dopingują i jest to na pewno ciężki teren do gry - mówi Filip Starzyński, zawodnik GKS Tychy.

Urodzony w Warszawie Starzyński większość swojej kariery spędził w Stanach Zjednoczonych. Już w wieku 14 lat wyleciał zza ocean, gdzie najpierw trenował w Kanadyjskim, Okanagan Hockey Academy. Następnie trafił do juniorskiej drużyny Los Angeles Kings. W kolejnych trzech sezonach reprezentował Bismarck Bobcats występujący w juniorskiej lidze NAHL. Od 2014 - 2018 roku był zawodnikiem zespołu Northern Michigan University, który rywalizuje w lidze uniwersyteckiej NCAA.

Nowy zawodnik GKS Tychy trenuje już z zespołem. Jego kontrakt będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2022 roku.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.