Sport

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 943

GKS Tychy z licencją na grę w Fortunie 1 Lidze w sezonie 2021/22

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na poniedziałkowym posiedzeniu rozpatrzyła wnioski klubów Fortuna 1 Ligi oraz eWinner II ligi na grę w pierwszoligowych rozgrywkach w sezonie 2021/22. Wśród drużyn, które otrzymały licencję znalazł się GKS Tychy. Wcześniej tyski klub otrzymał również licencję na grę w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Komisja postanowiła przyznać licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom: GKS Tychy, BrukBet Termalica Nieciecza, Miedź Legnica, Korona Kielce, Arka Gdynia, Widzew Łódź, Resovia Rzeszów, GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii, wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji w najbliższych miesiącach konieczna będzie szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.