tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 22 maja 2021

Rosyjskie trio będzie grało z tyskimi hokeistami

Czołowi napastnicy i najlepiej asystujący obrońca PHL wzmacniają pięciokrotnych Mistrzów Polski. Denis Sergushkin, Yegor Feofanov i Artyom Smirnov podpisali kontrakty z GKS Tychy. Ich umowy będą obowiązywać do 30 kwietnia 2022 roku.

Rosjanie w drużynie hokeistów GKS Tychy
Rosjanie w drużynie hokeistów GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Rosyjskiego trio w ubiegłym sezonie występowało w KH Energa Toruń. Najskuteczniejszym w tym gronie był Denis Sergushkin. 24- letni zawodnik w 39 spotkaniach zdobył 17 bramek i zanotował 25 asyst. Na ławce kar spędził zaledwie 10 minut. Rosjanin był dziesiątym najlepiej punktującym zawodnikiem w PHL.

Wspólnie z nim doskonały duet stworzył Yegor Feofanov. Napastnik w barwach „Stalowych Pierników” rozegrał 42 spotkania. W sumie zdobył w nich 37 punktów ( 15G+22A). 25- letni napastnik znalazł się w gronie 20 najskuteczniejszych zawodników ubiegłego sezonu w PHL.

Ostatnim z zawodników jest Artyom Smirnov. Rosjanin w sezonie zasadniczym był najlepiej asystującym obrońcą w całej lidze. W 42 spotkaniach 25- latek zdobył 6 bramek i zanotował 18 asyst.

Cała trójka do zespołu dołączy w sierpniu.

ar / tychy.info, źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.