tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 21 maja 2021
  • 23 maja 2021

Wandale zniszczyli 10 stacji napraw rowerów w Tychach

4 tygodnie - tyle czasu potrzebowali wandale, by dokonać zniszczeń na kwotę blisko 3000 zł. Zdewastowano 10 z 18 nowo wyremontowanych stacji napraw rowerów w Tychach.

stacja naprawy rowerów
Wandale zniszczyli 10 stacji napraw rowerów w Tychach · fot. UM Tychy


Początkiem kwietnia samoobsługowe stacje napraw rowerów ustawione zostały w 18 punktach miasta. Wcześniej przeszły one gruntowną renowacje - zostały odmalowane oraz wyposażone w zestaw narzędzi i wielozaworowe pompki rowerowe. Stacje miały służyć tyszanom przez cały sezon, a już po czterech tygodniach od uruchomienia, zostały zdewastowane przez wandali.

- Rozbita szyba przy pompce rowerowej, urwana rączka, brak uchwytów na wysięgnikach, wycięty wąż, a nawet uszkodzenia manometru - wylicza Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - To bilans ostatniego miesiąca, ponieważ ledwie początkiem kwietnia nowo wyremontowane stacje pojawiły się na tyskich ulicach. Niestety, większość z nich musi przejść ponowną naprawę.

Ostatnia renowacja stacji wraz z ponownym oklejeniem kosztowała miasto blisko 22 tys. zł, a zakup narzędzi, około 4 tys. zł. Teraz do tej kwoty trzeba będzie doliczyć kolejne 3000 zł, bo tyle trzeba będzie zapłacić za usunięcie zniszczeń.

- Najczęściej niszczona jest pompka. To najdroższy element wyposażenia stacji. Jej to koszt 658,05 zł brutto - mówi A. Kijas i dodaje - Mieszkańców prosimy o czujność. Jeżeli są Państwo świadkami takich aktów wandalizmu, prosimy o zgłaszanie ich odpowiednim służbom.

Samoobsługowe stacje sprawdzają się w sytuacji, gdy rowerzysta na trasie musi dokonać drobnej naprawy: dopompować powietrze w kole, wyregulować siodełko czy hamulce. Korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy, MZUiM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.