tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 1 marca 2021

La Zabawa Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu

La Zabawa Club de Futbol została nowym Mistrzem Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu.

La Zabawa Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu
La Zabawa Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu · fot. TLF


W związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek spowodowanym obostrzeniami związanymi z COViD-19, Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2020/2021 i przyjęciu rezultatów z 1 rundy jako ostateczne. Jako że po pierwszej serii gier to właśnie La Zabawa uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli, to ten zespół w minioną niedzielę został ogłoszony Mistrzem TLF. Drugie miejsce przypadło The Naturatowi, a trzecie FC Dallas. Ciekawostką jest fakt, że te trzy zespoły występowały w roli beniaminków.

- Wszyscy ostrzyliśmy sobie zęby na rundę rewanżową, która zapowiadała się iście fascynująco z powodu podziału na 1 i 2 ligę. Spotkania, które miałby być rozgrywane na wyższym szczeblu za każdym razem nosiłyby miano szlagieru, bowiem w „ósemce” zameldowały się same futsalowe potęgi. Niestety, w związku z przeciągającym się lockdownem nie było innego wyjścia jak tylko przedwczesne zakończenie 11. edycji, co oznacza, że teraz pozostało nam jedynie oblizywać się na myśl o tym jak wielkie emocje nas ominęły - czytamy na stronie TLF.

Jeśli sytuacja na to pozwoli to w marcu być może uda się rozegrać jeszcze turniej barażowy o grę w 1 lidze w przyszłym sezonie. Ze starych zespołów zagrają w nim Antrax, Jesiony i GKS Futsal Tychy U-19 oraz wszystkie nowe zespoły, które wyrażą chęć gry w naszych rozgrywkach. Przypomnijmy, że na ten moment od początku 2021 roku do rozgrywek zgłosiło się aż 5 nowych drużyn i dzisiaj w sumie na tyskiej mapie futsalu mamy aż 18 chętnych drużyn do gry w lidze.

Królem strzelców w sezonie 2020/2021 został Bartek Rutkowski z La Zabawy, który aż 30-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Za jego plecami uplasował się fenomenalny Michał Różycki (24 bramki), a trzecie miejsce ex aequo zajęli Mateusz Żytka (La Zabawa) i Michał Stefanek (Piłkarscy Emeryci).

Wkrótce na oficjalnej stronie ligi zostaną przedstawieni kandydaci na Najlepszego Zawodnika i Najlepszego Bramkarza w sezonie 2020/2021, a tych w drodze głosowania wybierać będą kapitanowie wszystkich drużyn. Najważniejsze rozstrzygnięcia już zatem za nami, ale w najbliższych dniach czeka nas jeszcze trochę emocji związanych we wspomnianych już plebiscytach.

Końcowa tabela: futsal-tychy.futbolowo.pl/tabela

BM / tychy.info, źródło: Tyska Liga Futsalu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.