tychy.info

Reklama

Sport

  • 23 grudnia 2020

Defensywa Mistrzów Polski wzmocniona

Transferowa ofensywa w Tychach. Do zespołu Mistrzów Polski dołączyło dwóch obrońców. Trójkolorowe barwy będą reprezentować Kanadyjczyk Brycen Martin oraz Słowak Marek Biro. Zawodnicy przez kilka dni byli testowani i wystąpili w piątkowym sparingu z Unią Oświęcim. Ich umowy będą obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.

Reklama

Brycen Martin
fot. Krzysztof Trzosek / GKS Tychy


Brycen Martin (188cm, 95 kg) sześć lat temu był draftowany do NHL przez Buffalo Sabres (3. runda, nr 74.). Ostatecznie w najlepszej lidze świata nigdy nie zagrał, ale występował na jej bezpośrednich zapleczach. W sumie na taflach AHL (21M) i ECHL (196M) rozegrał 217 spotkań w których zdobył 15 bramek i zanotował 45 asyst. W ubiegłym sezonie najpierw reprezentował barwy Fort Wayne Komets , gdzie grał wspólnie z Alanem Łyszczarczykiem (obecnie Tauron Podhale Nowy Targ), Brettem McKenzie’em (Re-Plast Unia Oświęcim) i Taylorem Dohertym (Comarch Cracovia). Następnie 24- letni obrońca przeniósł się do Norfolk Admirals.

- Naszym celem było wzmocnienie formacji defensywnej, dlatego już od kilku tygodni intensywnie poszukiwaliśmy zawodników o określonym profilu i charakterystyce. Potrzebowaliśmy silnych, sprawdzonych, ale przede wszystkim graczy, którzy wniosą jakość do zespołu, a nie będą tylko jego uzupełnieniem. Mocną stroną naszych nowych zawodników są bez wątpienia doskonałe warunki fizyczne, a dodatkowym atutem Marka jest mocne uderzenie z dystansu i gra w osłabieniach - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Marek Biro
fot. Krzysztof Trzosek / GKS Tychy


Marek Biro (194 cm, 95 kg), to z kolei wychowanek HC Bańska Bystrzyca i reprezentant młodzieżowych zespołów Słowacji. Przez większą część swojej kariery występował w ekstralidze w zespołach HC Bańska Bystrzyc, HC Kosice, HK Dukla Trencin i HK 37 Piestany. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 406 (19 G + 61 A). W swoim CV ma również grę w EBEL (Orli Znojmo, 156 spotkań 8G, 2A) i kanadyjskiej OHL (124 spotkania, 4G+22A). 32- letni zawodnik ostatni sezon spędził w zespole Bańskiej Bystrzycy.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.