tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Sport

• 15 listopada 2020

13 goli w hokejowym meczu GKS Tychy z Zagłębiem Sosnowiec

Wysokie zwycięstwo odnieśli hokeiści GKS Tychy w meczu 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Trójkolorowi rozbili Zagłębie Sosnowiec 8:5.

13 goli w hokejowym meczu GKS Tychy z Zagłębiem Sosnowiec · fot. GKS Tychy

Tyszanie wystąpili w składzie: Murray (Zawalski) - Havlik, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski - Seed, Bizacki; Witecki, Galant, Marzec - Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Kogut, Krzyżek, Gruźla, Rzeszutko, Dupuy.

Wynik spotkania otworzył Ruslan Bashirov, który w czwartej minucie zdobył gola dla drużyny z Sosnowca. Tyszanie odpowiedzieli dziewięć minut później, kiedy to Kacper Gruźla dobił krążek do pustej bramki Zagłębia.

Druga tercja spotkania rozpoczęła się znakomicie dla GKS Tychy - w 22. minucie bramkę dla tyszan zdobył Bartłomiej Jeziorski. Cztery minuty później Bartłomiej Pociecha wymierzył z niebieskiej i pewnie posłał krążek do bramki Zagłębia. Trójkolorowi nie zwalniali tempa i w 19. minucie zdobyli kolejnego gola - tym razem na listę strzelców wpisał się Jean Dupuy. Druga tercja zakończyła się wyśmienicie dla tyszan - w kilkadziesiąt sekund zdobyli oni kolejne dwie bramki. Najpierw do siatki Czernika, który zastąpił między słupkami Portera trafił Kacper Gruźla, a chwilę później Filip Komorski.

Ostatnia tercja meczu rozpoczęła się pozytywnie dla drużyny Zagłębia - w 44. minucie gola dla drużyny z Sosnowca zdobył Andrei Dubinin. Pięć minut później do bramki tyszan trafił inny z zawodników gospodarzy, Evgeni Nikiforov. W 51. minucie Radosław Galant, który miał sporo szczęścia pod bramką Michała Czernika skierował gumę do siatki. Cztery minuty później gola dla drużyny z Sosnowca zdobył Andrei Dubinin. Wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu Evgeni Nikiforov, który umieścił krążek w bramce GKS Tychy.

Dzięki wygranej w Sosnowcu drużyna GKS Tychy umocniła się w fotelu lidera Polskiej Hokej Ligi.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 8:5

mp / tychy.info, źródło: GKS Tychy