tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 12 listopada 2020

Drużyna GKS Tychy U-17 mistrzem ligi wojewódzkiej

Drużyna GKS Tychy U-17 zakończyła zmagania w I lidze wojewódzkiej. Zespół prowadzony przez trenerów Przemysława Pitrego i Marcina Zemanka rozgromił w zaległym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec aż 7:0 i z dziewięciopunktową przewagą został mistrzem wojewódzkiej ligi juniorów młodszych. Teraz czas na najważniejsze zadanie - barażowy dwumecz o grę w Centralnej Lidze Juniorów.

Drużyna GKS Tychy U-17 mistrzem ligi wojewódzkiej
Drużyna GKS Tychy U-17 mistrzem ligi wojewódzkiej · fot. GKS Tychy


Młodzi tyszanie wygrali 10 z 14 spotkań, dzięki czemu pewnie zakończyli ligowe zmagania na pozycji lidera. Pierwsze miejsce daje im prawo do walki o grę na najwyższym młodzieżowym poziomie, czyli w Centralnej Lidze Juniorów U-17 już od rundy wiosennej.

Barażowy dwumecz odbędzie się w dniach 18 i 22 listopada. Przeciwnikiem trójkolorowych będzie reprezentant Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej - FC Wrocław Academy lub Miedź Legnica. Oba te zespoły na kolejkę przed zakończeniem zmagań w swojej lidze mają taką samą liczbę punktów. Młodzi tyszanie czekają więc na swojego rywala, którego poznają w najbliższy weekend.

ar / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.